Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Adókedvezmény a terhesség 91....

Adókedvezmény a terhesség 91. napjától? Mit jelent, hogy a férjemmel együtt is igénybe vehetjük?

Figyelt kérdés
Úgy értem, kinek kell/lehet ezt bevinni a munkahelyére? Csak én kérhetem vagy a férjem is? Vagy mindketten? Nem világos :( Ha csak egyikőnk kérheti akkor kinek érdemes? Köszönöm!

2014. nov. 19. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak egyikőtök kérheti. Lényegtelen, hogy melyikőtök mert mindenképpen 10 ezer ft, ha te kéred akkor is és ha a férjed kéri akkor is.
2014. nov. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igényelheted te is és a férjed is ,de egyszerre ketten nem!Az összeg 10ezer forint havonta bármennyi a fizetése a férjednek.
2014. nov. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Jól tudom, hogy ez csak a születéséig jár?
2014. nov. 19. 08:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem. Utána is jár csak akkor már nem magzati hanem családi adókedvezménynek hívják.
2014. nov. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. nov. 19. 09:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel házasok vagytok, így a férjed is igénybe veheti a magzati adókedvezményt. De, vagy te, vagy a férjed, mivel 1 gyerek esetén nem lehet megosztani, így egyikőtök kap plusz 10 ezret vagyis, annyival kevesebb az adó amit levonnak.

2 vagy több gyermek esetén lehet megosztani. Pl. 2 gyerek esetén 20 ezer a kedvezmény és ilyenkor kérheti az anya 1 gyerek után (10 ezer) és az apa a másik gyerek után (10 ezer).

A családi adókedvezmény addig jár, amíg a gyerek után családi pótlékot kapsz vagyis kb. 20 éves koráig, ha addig nappalin fog tanulni, na meg persze, ha előbb el nem törlik.

2014. nov. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi is nemrég adtuk ezt le! :) Van hozzá nyomtatvány. Mi úgy döntöttünk, hogy a férjem fizujára kérjük. A másik félnek is alá kell írni, hogy ő is így szeretné, illetve az ő munkahelyén (ha van) is le kell igazoltatni, hogy nem vesztek ott igénybe adókedvezményt.
2014. nov. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem. És mivan, ha én kérem? Én nem fogok más sokáig dolgozni, valószínűleg januárig, utána hogy van ez? Nem érdemesebb emiatt a férjnek kérnie? Bocsi, tiszta homály vagyok, első baba... :(
2014. nov. 19. 09:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Te is kérheted, nincs akadálya. Gondolom táppénzre mész, majd tgyás és gyedre. Ezekből is tudod érvényesíteni, csak az a lényeg, hogy legyen 10 ezer Ft járulék, amit levonnak a táppénzből, tgyásból és gyedből.
2014. nov. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen, sokat segítettetek!
2014. nov. 19. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!