Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítséget kérnék, várhatóan...

Segítséget kérnék, várhatóan 2015. 07. hóban születik 2. gyermekünk. Milyen ellátást kaphatok a 2. baba után? Ha csak gyest, akkor van valamilyen kiskapus megoldás?

Figyelt kérdés
2013.10.hóban született elő gyermekünk. Munkaviszonyom 2013.12.31-én megszűnt. Passzív jogon kaptam tgyàst és 2015.08.hóig a gyedet is.

2014. dec. 2. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Csak gyesre leszel jogosult, esetleg tgyást kaphatsz, de az is necces, érdeklődj az OEP-nél, de gyedet 100% hogy nem, mivel gyedhez újból meg kell szerezned a 365 biztosított napot. Júliusig már nem lesz meg az 1 év munkaviszony, nagyon necces, mert ugye a szülést megelőző 2 évet nézik.

Vagyis nálad 2013. július-2015. július között kell 1 év munkaviszony. Július-december: 6 hónap, kell még 6 hónap, tehát most gyorsan munkát kell keress.

2014. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De ki alkalmazna terhesen... vagy az is elég lenne, ha pl. Egy vàllalkozó bejelent stàtuszba, de úgy, hogy még gyeden vagyok? Bocsànat az értetlenkedésemért, de ezekkel a dolgokkal nagyon nem vagyunk képben...
2014. dec. 2. 21:54
 3/13 anonim ***** válasza:

Csak gyest kaphatsz, de gondolom ezt tudtad mikor gyereket vállaltatok és így is ki fogtok jönni.

Nem jelenthet be így senki és nem is fog.

2014. dec. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Bocs!

Mi nem úgy "vállalunk" gyereket, hogy na..., akkor mennyi pénz is üti a markunkat havonta, fúúú, most még nem elég, akkor inkább még nem szülök...

Nem ítéleteket várok, hanem segítséget kértem!

2014. dec. 3. 09:48
 5/13 anonim ***** válasza:

Az, az igazság, hogy te azt a választ várod, hogy igen, bejelent egy vállalkozó és fogsz kapni gyedet. Csakhogy ez nem ilyen egyszerű. Ha be is jelent, az azt jelenti, hogy ugye elvileg dolgoznod is kellene. Ha nem, akkor mehetsz táppénzre. Ez már gyanús is, hogy pl. bejelent valaki, másnap táppénre is mész és milyen jó, hogy gyed mellett táppénzt is kapsz. De! Ezt a NAV már ellenőrizheti is, mivel gyanús. Ugyanakkor, ha nem mész táppénzre, ki fizeti a járulékokat? Ilyen rendes lenne a vállalkozó vagy te ki tudod fizetni? Minimálbér után kb. havi 60 ezret kell egy munkavállaló után fizetnie a munkáltatónak.

Az a kiskapu, amire te gondoltál, ilyen formában jogellenes, törvénytelen és ha kiderül, nem csak te jársz rosszul, de az a vállalkozó is. Ha persze dolgozol rendesen, az megint más.

2014. dec. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy miért szűnt meg a munkaviszonyod? Én ezen szoktam parázni, hogy a kis cég ahonnan eljöttem GYED-re , mi van ha megszűnik, ekkor passzív jogon kapja mindenki a gyedet stb.? Mert ez ellen a munkavállaló tehetetlen, és igazságtalannak tartom, hogy 20 évig fizettem a járulékokat, majd mikor szültem babát akkor egy általam független ok miatt szívok.
2014. dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, nálunk is kicsi a korkülönbség, februárban szülök, 18 hónapos lesz a lányom.
2014. dec. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

"Mi nem úgy "vállalunk" gyereket, hogy na..., akkor mennyi pénz is üti a markunkat havonta, fúúú, most még nem elég, akkor inkább még nem szülök... "


Pedig igenis át kell gondolni az anyaiakat, hiszen abból él az ember. És ha nem lesz elég, akkor halasztani, nem kiskapukat keresgélni.


A vállalkozó bejelent dolog elég veszélyes, ha terhesen jelent be, pláne hogyha röviddel utána táppénzre mész szinte biztos hogy a vállalkozás körmére néznek, mert eléggé csalás szagú. Ezt meg senki nem fogja megkockáztatni.

2014. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pedig pont úgy néz ki. Te írtad, hogy kiskaput akarsz. Én csak annyit mondtsm, hogy gondolom ezt akkor is tudtad mikor összehoztátok a gyereket és simán kijöttők így is a pénzből.
2014. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kiforgatjátok a kérdést. Ti nem lennétek kíváncsiak, hogy hogyan jártok jobban? Véletlenül nem csúszhat be egy baba? És ha igen, akkor kövezzük meg? Megmondom őszintén, 6,5 év meddőség utáni spontán teherbe eséssel lettem várandós, és 40 éves fejjel sosem gondoltam volna, hogy az első próbálkozós hónapban teherbe esek a szoptatás alatt. Hiszen nagyon kicsi az esélye a spontán teherbeesésnek nálam anatómiai okok miatt. Szóval ne ítélkezzetek, mindenki a legtöbbet szeretné kihozni a dolgokból.
2014. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!