Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tanuló mit igényelhet, hogyan...

Tanuló mit igényelhet, hogyan és mennyit szülés után?

Figyelt kérdés

Féléve járok egyetemre, emellett egy szakközépben is végzek egy asztalos képzést. Egyetemtől és a másik sulitól is végig kaptam az ösztöndíjat eddig. Azt szeretném kérdezni hogy ezek mellet vagy helyett milyen támogatásokra hetek jogosult? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat :)

19/L



2015. jan. 3. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem gyes és családi pótlék, ami alanyi jogon jár.

Ez havi szinten kb. 38.000 Ft.

Illetve egyszeri anyasági támogatásra, amit szülés után kapsz meg.

2015. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen nappalin tanulsz? Ha igen és szülésre meglesz a 2 aktív lezárt féléved, akkor szülés után 1 évig kapsz diplmás gyedet, majd utána a gyerek 3 éves koráig gyest.

Ha nem nappalin tanulsz egyetemen vagy nem lesz 2 lezárt féléved szülésig, akkor a szüléstől a gyerek 3 éves koráig gyest kapsz, kivéve, ha szülés előtt lesz 1 év munkaviszonyod, ami szüléskor is fentáll. Ösztöndíj nem számít bele semmibe.

Ha lesz 1 év munkaviszonyod, akkor tgyás és gyed is jár.

Tgyás és gyed a bruttó bér 70%-a, a gyes 25 ezer Ft.

Jár családi pótlék, ami 12 ezer körül. Egyszeri anyasági juttatás, ha eljársz terhes gondozásra, ami 64 ezer Ft, de ezt egyszer adják szülés után.

2015. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, Igen, nappalis vagyok gépészmérnökin. Még nagyon az elején vagyok de mindenképpen megtartom, mérhetetlen boldogok vagyunk, de azért szeretném átszámolni mi hogy merre lesz, :) van itt valaki aki hasonló helyzetben volt/van?
2015. jan. 3. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!