Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segítene, hogy mennyi...

Valaki segítene, hogy mennyi összeg járna ebben az esetben?

Figyelt kérdés

MÉg nem vagyok terhes csak tervezem. 2010-től a bruttó bérem 200.000 Ft. Ami még mindig folyamatos, nem szünt meg a munkaviszonyom.

2012.09.21-2013.03.08. tgyás

2013.03.09-2014.10.09. gyed

2014.10.10- gyes 3 éves koráig.

2014.03.01-től 4 órás munkaviszony még a gyes és a régi munkaviszony mellé, amit nem szüntettem meg amíg 3 éves nem lesz a gyermekem.

Ha teherbe esnék akkor megszüntetném a 4 órás munkaviszonyt és a főállásomnál elmennék táppénzre. Mennyit nem szabad dolgoznom a 4 órás állásban hogy ne az legyen a következő babánál a tgyás és gyed alapja? úgy olvastam a szabályokat, hogy az ellátás igénylésének napján meglevő bér lesz az alapja mindegyiknek, viszont nem lehet előtte valamennyi bér. Ezért kérdezem, hogy ne az legyen az alap, hanem a 200.000 Ft. Kicsit összevisszaság, valaki tudna segíteni? Előre is köszsönöm!


2015. jan. 5. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a 4 órás állásodon felmondasz, akkor semmi esetre sem lesz az az alap, mert a szüléskor érvényben lévő bérből számolnák a te esetedben. Vagyis, abból a bérből, ami a régi munkahelyeden lesz, mikor a tgyást majd a gyedet igényled.

A 4 órás béredet akkor vennék figyelembe, ha nem mondanál fel és a tgyás igénylésekor is fennállna ott a munkaviszonyod.

2015. jan. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!