Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha idén szeretnék babát akkor...

Minivirag kérdése:

Ha idén szeretnék babát akkor kapok-e bármiféle kedvezményt? Vagy érdemesebb lenne ha a férjem menne el gyes-re majd a babával?

Figyelt kérdés

Nekem most jelenleg nincs munkahelyem 2014.júniusában megszünt előtte egy kicsivel több mint 1,5 évet dolgozam. Most be vagyok jelentkezve a munkaügyibe, de a támogatás(3hónapos) már lejárt. Most a munkaügyi álltal csinálok egy okj képzést ami 3hónap! Terhesség alatt kapnék én bármiféle juttatást?

A férjem tartósan fogyatékos esetleg ő ezáltal több kedvezményt kapna?



2015. jan. 25. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen kedvezményre gondolsz? Aki dolgozik, annak is csak a fizetés, vagy táppénz jár terhesség alatt. És a magzati adókedvezményt lehet igénybe enni.

Gyesre mindegy ki megy, az alanyi jogon jár, az összege mindig ugyanannyi.

Nem, egy fogyatékos sem kap több kedvezményt, azért, mert gyereke lesz.

Az nem vetődött fel benned, hogy ha befejezed a képzést, akkor elkezdj dolgozni, és munkából menj szülni?

2015. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kapna a férjed sem több kedvezményt. Neked meg nem járna a terhesség alatt semmi, és utána is csak a gyest kapnád. Inkább végezd el a tanfolyamot, dolgozz, és utána tervezzetek babát.
2015. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nincs kedvezmény.... gyes+csp jár ilyen esetben ami neked is ugyan annyi mint a férjednek. gondolom ő rokkant nyugdíjas, tehát nem lenne jó ha a bevételét gyesre váltaná amit te is igénybe vehetsz.
2015. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!