Tehát fogok kapni tgyást?

Figyelt kérdés
Hali.5hetes terhes vagyok.2014 májusban végeztem középfokú tanulmányaimmal ami 2évig tartott.utana rogton mentem dolgozni es összesen 194 nap munkanapom van amit ténylegesen dolgoztam.na most azt olvastam hogy a tgyasba es a gyedbe is beleszámít a nappalin folytatott tanulmány.na most akkor ezt vehetem tutira?es ha kapok akkor atlagoljak a fizujaimat?mert 2,helyen dolgoztam.most munkanélküli vagyok de igyexem gyorsan elhelyezkedni meg hatha nyero helyzetbe kerulhetek.segitene valaki?koszonom

2015. jan. 28. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Az is feltétele a csednek (tgyás) és gyednek, hogy szüléskor legyen munkaviszonyod. Tehát hiába van meg az 1év, ha szüléskor munkanélküli vagy, akkor csak gyest kapsz.
2015. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hmm értem.koszonom.akkor az nem para ha a 365 napnak a fele az iskola jogviszony volt.gyakorlatoztunk is ugyh van rózsaszín kiskonyvem is.az a terv h most gyorsan elhelyzkedem aztán lapitok 3honapig mig letelik a próbaidő es utan bejelentem h kisbabam lesz.ha ne.jon ossze akkor is lesz kb 3 plusz honapom es mar csak 3honap kell a juttatasokhoz.anyosom azt mondta o bejelent a cegebe ha nem találok semmit.de nem kívánom ezt toluk.de azert van lehetoseg.es akkor az a lenyeg h a szülés napján is legyek bejelentve?
2015. jan. 28. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha anyósod bejelent a cégébe, akkor arra ugrani fog a NAV. Sok volt a visszaélés (pont így), ezért ezt nagyon szigorúan veszik.
2015. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jo de én dolgoznék is náluk.tehát nem csak papíron.
2015. jan. 28. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!