Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Közfoglalkoztatás mellé jár a...

Közfoglalkoztatás mellé jár a gyes, ha már elmúlt a gyerek 1 éves?

Figyelt kérdés
2015. febr. 12. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyes alanyi jogon jár a gyerek 3 éves koráig.
2015. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom,de pl munkaügyi képzés mellé le kell mondani.
2015. febr. 12. 17:35
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
A gyes akkor is jár ha valaki dolgozik, nem kell lemondani róla.
2015. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

De, a gyerek egy éves kora előtt le kell mondani.

1 éves kor után kaphatod együtt a kettőt.

2015. febr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Képzés, vagy közfogi? Mármint munka? Képzés alatt nem kaphatod, mert másfajta jövedelmet kapsz. Munkaviszony mellett mehet.
2015. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Közfoglalkoztatás miatt megyek holnap majd megbeszélésre,de nem tudják ott sem,jár-e a gyes mellé,mert ez a munkahely lenne,nem a munkaügyi központ.Tanfolyam is volt tervben,de azokról március végén lesz hír,de ahhoz kifejezetten mondták a munkaügyiben,hogy a gyest le kell mondani.
2015. febr. 12. 22:16
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Akkor kell lemondanod, ha munkaügyin keresztül mész. Hiszel elvileg a munkaügyibe a csed/gyed/gyes ideje alatt nem is lehet regisztráltatni magad, ergo rajtuk keresztül nem végezhetsz munkát, és tanfolyamot.
2015. febr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Éva132 válasza:
2015.01.01-től lehet GYES mellett regisztrált álláskereső a munkaügyiben, de én úgy tudom közfoglalkoztatott nem lehet Gyes mellett, bár most én is ezt nyomozom. A MÁK-nál azt mondják nem, de nem teláltam erre vonatkozó jogszabályt.
2015. márc. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!