Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyerkőc 2 éves korától...

A gyerkőc 2 éves korától visszamentem félállásba dolgozni. Közbe úgy néz ki, hogy csak sikerül a kistesó is. Kb pont egy évet fogok így dolgozni a tesó születéséig. Miből számolják majd a juttatásokat (T-gyás, Gyed)?

Figyelt kérdés
Dolgoztam 3 évet, elmentem szülni, 2 év után mentem vissza már csak félállásra. Most sok táppénzes időszakom is van a gyerek betegeskedései miatt. Mit vesznek majd alapul, a leendő tesónál T-gyás-nak. Ezt a félállásos táppénzes időszakot, plusz a t-gyás-os évemet az első gyerekkel, vagy van valami minimális összeg amit ilyenkor folyósítanak? Most brutto 107 ezret keresek.
2015. márc. 2. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A táppénzes időszakot illetve a t-gyás-os időszakot bér szempontjából sosem számolják, mert ellátás nem lehet ellátás alapja, a tb-ben. Ha lesz 180 vagy minimum 120 bérezett napod (táppénz nem számít bele ha elmész szülésig) a szülést megelőző harmadik hónaptól visszafelé számolva, akkor abból számolnak, táppénzes napokat átugorják.


(Ha valakinek nincs 120 bérezett napja szülésig, akkor 12 napot kellene táppénzen lenni hogy ne a minimálbér legyen majd a gyed alapja, de mivel neked minimálbérnél kevesebb a béred így ebből fognak mindenképpen számolni.)


Szóval neked ebből a bruttó 107.000-es bérből kb 63.000 Ft csed (tgyás) és kb 55.000 Ft gyed fog járni.

2015. márc. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezer köszönet!

Nagyon nagy segítség volt, amit írtál!

2015. márc. 2. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyiban kijavítanám az első válaszolót, hogy ha nincs meg a 180/120 napod akkor a szerződés szerinti béred lesz az alap (kivéve ha ez több, mint a minimálbér 2xese, de gondolom kevesebb, mivel csak 4 órás vagy).

Ha pontosan tudnád mikor dolgoztál, mikor voltál tp-n, és mennyit kerestél, ill. mennyi a szerződés szerinti béred akkor jobban tudnék segíteni.

2015. márc. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazság szerint 2 hete vagyok csak táppénzen (szeptemberben kezdtem dolgozni). Eddig a gyerek betegségeinél a felgyűlt szabikat vettem ki (decemberig), utána meg a 2 anyanapomat használtam el, meg persze a nagyi segítségét. De most már azt látom, hogy jön a táppénzes időszak, mivel a terhességem is nehézkes. Lehet, hogy a 3. hónapig itthon kéne maradnom emiatt is. Utána terveim szerint dolgoznék kb augusztusig, szeptembertől táppénzen lennék, amíg októberig megszületik a baba (iskolában dolgozok).

107 a bruttó bérem.

2015. márc. 3. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!