Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2. babánál milyen juttatásokat...

2. babánál milyen juttatásokat kaphatok?

Figyelt kérdés
2013. júliusa óta van bejelentett munkahelyem. 2014 októberében megszületett az első babám. Kaptam Tgyást és kapok Gyedet is. Viszont gondolkozunk még egy babán.Ha mondjuk Gyed alatt megszületik a második baba is akkor ugyanúgy fogok kapni Tgyást és Gyedet is? Visszamenni nem tudok a munkahelyemre, mert nem jó a viszonyunk a munkáltatómmal és táppénzre se tudnám magam íratni, mert akkor újabb balhék kezdődnének. Arra nincs energiám- Köszönöm a válaszokat

2015. márc. 3. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Szóval megszűnik a munkahelyed?Akkor csak gyes-re leszel jogosult a második babával.
2015. márc. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha gyed alatt megszületik a 2. gyerek és a munkaviszonyod fennáll (azaz nem mondtál fel, nem szűnt meg a munkaviszonyod), akkor természetesen a 2. babára is kapsz TGYÁST (CSED), illetve GYED-et, a számítás alapja a szerződés szerinti béred lesz.

Ám nekem sem világos egyébként, hogy a "nem tudok visszamenni a munkahelyemre", azt jelenti e, hogy a 2. gyerek születése előtt visszamennél dolgozni, de nem szereted a főnöködet, vagy azt, hogy már nem áll fenn a munkaviszonyod (attól, hogy gyeden vagy, ha nem volt felmondás, vagy nem szűnt meg a cég), élő munkaviszonyod van. Ha nincs élő munkaviszonyod, akkor gyes jár a másik gyerekre az első gyerek juttatásai mellé.

2015. márc. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha csak a főnök miatt nem akarsz tudsz visszamenni a munkahelyedre (de egyébként fennáll a munkaviszonyod), és persze utána sem tervezel majd oda visszamenni, akkor én igenis megtenném azt, hogy ha újra terhes leszek megszakítom a fizu nélküli szabit, 1 nap szabit kiveszek és tp-re jövök. Az hogy az neki nem tetszik az egy dolog, de nem tehet ellene semmit. Ha meg nem akarná a tp papírokat rendezni egyből az oephez mennék, ők majd kikérik és nem tehet semmit. Ill. az ő igazolása csak az első tp papírhoz kell, utána a többi simán adhatod az oepbe. De a lényeg, hogy így kapnál simán minden ellátást, mint most.
2015. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szűnt meg a munkaviszonyom, csak elég problémás a főnököm. Az első terhességem alatt táppénzen voltam és idegileg teljesen kikészített. Nem nehéz, falun lakunk. Ezért nem szeretnék táppénzen lenni újból. Nyugalomban szeretném a következő babómat kihordani.
2015. márc. 3. 22:14
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok, akkor simán otthon maradsz. és amikor megszületik a 2., akkor megigényled rá is a csedet, gyedet. Én is így tettem, az elsőre még járt a gyed, amikor megszületett a második. Csak egy igazolást kellett kérnem a tgyás (csed) igényléséhez (azt a pótlapot, amin a jövedelem van rajta), amit telefonon kértem, és postán küldték el, így be se kellett mennem. Így a szerződéses béremből számolták.
2015. márc. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. márc. 4. 10:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2015. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!