10 hetes kismama vagyok. Jelenleg tápppénzen vagyok de ha nincs meg a gyedhez az időm a gyeshez le kell számoljak a munkahelyemről?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 6. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2015. ápr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Ezt nem értem.
2015. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Fel kell e mondania, az a kérdés.

A válsz pedig nem.

Amúgy mióta DOLGOZOL?

2015. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

nem biztos, hogy a felmondást akarta írni, mert "munkahelyemről"-t írt,nem munkahelyemen.

lehet, hogy a "le" helyett "be" akart lenni, akkor meg azt jelenti, hogy le kell-e adnia bárhol munkáltatói, ill. bér papírokat.


mondjuk nem a válasz mindkét esetben, mert se felmondani nem kell, gyest meg csak simán meg kell igényelni, hisz az alanyi jogon jár

2015. ápr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"Le kell számolni " - ezt akkor szokták mondani, mikor felmondásra kerül a sor....
2015. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell felmondani, dehogyis. Ha esetleg határozott idős a szerződésed, akkor annak lejárta után a munkáltató nem köteles hosszabbítani, ha gyesen vagy.

Ha szüléskor is lesz munkahelyed és nem sok idő kell a 365 naphoz, akkor igényelhetsz méltányossági tgyást és gyedet.

2015. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam hogy fel kell adjam a munkahelyemet ha gyesre megyek mert én úgy tudom a gyes mellett nem állhatok munkaviszonyban.Amúgy határozatlan szerződésem van és jelenleg táppénzen vagyok azon is leszek szülésig
2015. ápr. 7. 10:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Fizetés nélküli szabadságot kell kérned a gyes idejére. Mennyi ideig dolgoztál? A tappenzzel együtt se lesz meg a kellő idő gyedhez?
2015. ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
igen, ilyenkor fizetésnélküli szabira mész és nem kell felmondani. Akkor tgyás és gyed alatt is fel kellene. Nem kell, nem dolgozol, fizetést nem kapsz. Legalábbis a gyerek 1 éves koráig. Ha a gyerek betöltötte az 1 évét, akkor oda visszamehetsz dolgozni .
2015. ápr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem szoktam vlszolsz privát üzenetre, ne haragudj. Ha eddig még vn a 16 hónap, akkor a tappenzzel együtt meg lesz a kellő idő a gyedhez. Munkaviszonybol származó Biztosítás kell, a tappenz is ilyen
2015. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!