Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítene vki gyed extrával...

Segítene vki gyed extrával kapcsolatba?

Figyelt kérdés

Apuka kérné a gyed extrát a 14 hónapos kislányunk után.

Hol kell neki igényelni? (Nagyon szerencsétlen vagyok csak azt találom h szülés után anyuka h igényelheti a gyedet)

170 ezer a bruttója arra mennyi a gyed?

Adókedvezmény így is jár neki?

Ha április 13.án igényli akkor mikor utalnak? Vagy fizetéssel együtt van?


2015. ápr. 9. 12:44
 1/10 A kérdező kommentje:

Még egy:


Nekem azzal a nappal kell lemondani a gyest amikor ő megigényli?

2015. ápr. 9. 12:46
 2/10 anonim ***** válasza:
A gyed extrát nem lehet igényelni. Ez annak a törvénynek a köznapi neve, ami a gyeddel kapcsolatos rendelkezéseket tartalmazza. Apukának sima gyedet kell igényelnie.
2015. ápr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Apuka m.helye tp kifizető hely?

Ha igen, akkor a m.helyén kell a GYED formanyomtatvány kitöltésével igényelni.

Ha nem tp kifizető hely, akkor a területileg illetékes OEP-hez besétál a szintén GYED igénylőlap kitöltésével és leadja a kérelmet.


Egy gyerekre egy juttatás jár! Tehát, te nem lehetsz a lányotokkal GYED-en.

Adókedvezmény eddig is járt. Vagy havonta vagy adóbevalláskor egy összegben vissza.


Ha megigényli, akkor május első heteiben kapjátok.

A TGYÁS/GYED/GYES is olyan, mint a fizetés, UTÓLAGOSAN adják, nem előre!

2015. ápr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy a második írja.

Én a GYED igénylését írtam le.


Te pedig április 12-én mond le a GYES-t.

2015. ápr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.



Azt hittem h külön van vmilyen nyomtatvány a gyed extrára de akkor nem.

2015. ápr. 9. 13:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, ha apuka munka mellett igényli a gyedet, akkor csak a 61. naptól folyósítanak, tehát az igénylést követően az első 2 hónapban nincs se gyes, se gyed, csak az apa fizetése és a csp.

Tehát ha most megigényli az apa, akkor májusban még nem fogtok ellátást kapni, csak a gyes időarányos részét.

2015. ápr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A másik, hogy apuka kérdezzen rá a munkahelyén, hogy a csed, gyed kérelmeket ők küldik-e be, vagy mindenki magának intézi. Mert az sem feltétlenül igaz, hogyha nem kifizetőhely, akkor magadnak kell leadni. Az én munkahelyem sem kifizetőhely, mégis ott adtam le az igénylő lapot, és ők küldték be. Ha mégis egyénileg kell intézni, akkor is kell a munkahelytől a pótlap kitöltése a jövedelemről. Azt meg csak a munkáltató töltheti ki.
2015. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os jól írja.

Ha apuka a gyerek 1 éves kora után igényli a gyedet, akkor 60 napig nincs ellátás, vagy nincs fizetés.

Tehát ha április 13.-án igénylitek, akkor június 12-től fog járni és július elején kaptok először gyedet.

A családi kedvezmény eddig is járt.


170 ezer bruttóra kb 108.000 adókedvezménnyel a gyed.

2015. ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy igényléstől számítva 61. napon utalnak gyedet az apának, viszont neked az igényléstől kezdve a gyest le kell mondani. Tehát 2 hónapig apa fizetése és a csp, illetve a te fizud, ha dolgozol. Gondolom te elmész dolgozni.

A gyed összege a napi bruttó átlagbér 70%-a. Igen, kérhet adókedvezményt.

Ha április 13-án igényli, attól a naptól kéri a gyedet, akkor neked ápr.12-vel le kell mondani a gyest. A gyed utalása kb. jún.12-dike körül. Addig, mint írtam a párod fizetése és a csp. van és a te fizud, ha van.

Ezt visszamenőleg nem utalják, tehát jún.12-dike körül 1 havit utalnak.

Ezt úgy lehetett volna kikerülni, hogy a lányod 1 éves szülinapja előtt pl. 1 héttel a párod megigényli a gyedet, mert akkor nincs a 60 napod várakozás és 1 hétre fizetésnélküli szabira megy, mert ugye 1 éves kora előtt nem dolgozhat. Így csak 1 hét fizetése esett volna ki, de folyamatosan kaptátok volna a gyedet.

Bruttó 170 ezerre 1 gyerek uátn járó adókedvezménnyel kb. 108 ezer Ft a gyed.

2015. ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-est annyival javítanám, hogy valóban júni 12-től jár, de azt csak július elején utalják, mert a gyedet is visszamenőleg fizetik, nem előre.
2015. ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!