Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Meddig lehet Tgyes-t igényelni?

Meddig lehet Tgyes-t igényelni?

Figyelt kérdés
A mai nap folyamán döbbentem rá arra hogy igénybe vehető a tgyes....amiről nekünk halvány gőzünk nem volt...amikor megszületett novemberbe a kislányunk elmentünk gyest (vagy gyed elnézést de sosem tudom melyik melyik)intézni a kincstárba senki nem mondta nekünk hogy ezt is kérhetjük....állítólag 168 napig jár a tgyes.....visszamenőleg lehet ezt kérni vagy már felejtős az egész most lesz 5 hónapos a kislányunk....jelenleg 25000ft kapok plusz a családi pótlék!
2015. ápr. 13. 12:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

jujj de zavaros amit írsz... ha te se tudod mi van, akkor mi honnan tudjuk?


ha most 25.000.- kapsz, akkor nyilván GYESt folyósítanak neked. ez alanyi jogon jár, mindenkinek....


és akkor van a nem alanyi jogon járó, az a csed (régebben tgyás) és a gyed. ezek munka pótlékok tulajdonképpen. azoknak jár akik dolgoznak, szüléskor is megvan a munkahelyük, na meg visszamenőleg (2 évben) legalább 1 év munkaviszony megvan.


a tgyes nem tudom mi, csed és gyed van amiket te gondolom nem kaphatsz és van a gyes amit kapsz jelenleg ha jól gondolom. ezenkívül családi pótlékot lehet igényelni, ez is mindenkinek jár, illetve ha apa dolgozik akkor ő kaphat adókedvezményt, ez egy gyerek után 10.000.-, amit az adójából tud lecsípni

2015. ápr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Elméletileg az igénybejelentés napjától visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra lehet érvényesíteni a csecsemőgondozási díj iránti igényt. Az ellátást legkorábban az igénybejelentés napját megelőző 6. hónap első napjától lehet megállapítani.


Jobb lenne ha bemennél szépen az oep-hez emiatt, már így is elvesztegetted az idődet hogy nem néztél utána ennek. Munkahelyeden sem szóltak?

2015. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Volt a szülés előtti két évben legalább 365 napig munkád? Ha nem akkor nem jár más miatt mit most is kapsz. Nem is értem mire gondolsz hogy most hogy jöttél rá erre hogy jár...Gondolom ha lett volna munkahelyed ott szólnak hoyg mi a helyzet ha járna csed vagy gyed is.
2015. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Most olvasom egy másik kérdésnél ezt írtad: "közös megegyezéssel megszűnt a munkahelyem és rá 1 hónapra kiderült hogy terhes vagyok..."


Ha nem közvetlenül a szülés előtt vetted igénybe az álláskeresési járadékot, hanem még korábban kimerítetted és magadnak fizetted a tb-det akkor nem jár más. Miért gondolod hogy járna csed és gyed is, mit tudtál meg ma?

2015. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
hát a tgyesre gondoltam ami most allitolag a csed lett....senki nem mondott semmit rola se a hivatalba sem a munkahelyemen....azt sem tudtuk hogy letezik ilyensmi......
2015. ápr. 13. 14:25
 6/20 anonim ***** válasza:

de az nem tgyes hanem TGYÁS!

figyelj már oda az ilyenekre, nem csoda, hogy nem mondják, hogy van ha tök mást mondasz...


van munkahelyed? mióta? mennyi ideig voltál biztosított? miért nem kapsz GYEDET?

talán ha válaszolnál és pontosan fogalmaznál akkor még segíteni is tudnánk

2015. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Jól gondosan utánanéztél ezeknek szülés előtt... Nem hiszem el hogy valakit nem érdekel mi fog járni neki, ha meg ennyire nem számított most már nem mindegy?
2015. ápr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó hogy nem érdekelt hanem arról hogy az Államkincstárba mikor intéztük az ügyeket akkor nem esett szó ilyesmiiről.....Az ember mikor elmegy egy ilyen hivatalba arra számít hogy majd felvilágosítják hogy mit lehet és mit nem....és amint olvasgattam nem én vagyok az egyedüli aki nincs tisztában ezzel a dologgal.
2015. ápr. 13. 16:08
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó,hát nem akkor kell tájékozódni, mikor már igényelsz! Nem is hallottam még ilyet! Ha odamész, hogy beadd az igényeid, nem fognak kérdezgetni már, hogy biztos, hogy a gyest akard és nem vagy jogosult másra?, (a tgyás és gyed nem az ő hatáskörük) hanem elveszik az igénylő lapot, megnézik megfelelően van-e kitöltve, és csókolom! És senki nem hallott még erről a környezetetekben? Ezt azért nehezen tudom elhinni. Már alapból a védőnő tájékoztat ezekről a dolgokról.
2015. ápr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Jézusom...


Igazából mindegy mi volt, de ha most sem vagy képes konkrétumokat írnia akkor mégis mit vársz? Kérdeztünk tőled pár dolgot, egyre sem sikerült válaszolnod!


Ha azt akarod hogy valaki tudjon valami értelmeset írni azon kívül hogy "úristen hogy ilyen létezik", akkor válaszolj a kérdésekre talán.


Dolgoztál? Mikor, mettől-meddig? Mennyiért? Mikor szültél? Munkahelyről mentél szülni? Ha álláskeresésit igényeltél mettől-meddig?

2015. ápr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!