Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed alatt fogant baba után...

Nikóc@ kérdése:

Gyed alatt fogant baba után milyen járandóságaim vannak?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem pontosan hogy ha most határozatlan idejű munkaviszonyban állok és Gyeden vagyok akkor ha a gyed alatt lejelentem a munkáltatómnak hogy jön a második baba akkor a második babával is jár e a táppénz,Gyás,Gyed.....

Mert novemberig kapom a gyedet es nem fog visszavenni dolgozni(mondjuk hozza nem is mennek vissza)és azon gondolkozunk párommal hogy akkor még a gyed lejárta előtt kellene bejelenteni a pici érkezését....ellenben vissza kellene állnom dolgozni ami nem baj csak új munkahelyet kelle néznem.


2015. ápr. 15. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen jár minden. Viszont ha nem kifejezetten pénzügyi oka van, hogy a gyed lejárta után vissza kell menned dolgozni, akkor a gyes végéig védett vagy ha otthon maradsz. Főleg ha tudjátok, hogy szeretnétek még egy picit, akkor 1-2 hónap belefér. Én is úgy voltam, hogy januárban volt 2 a nagyobb és akkor jött össze a kicsi, így amikor kértem a gyesre a fizu nélkülit még nem tudtuk hogy sikerült-e (úgy voltunk, hogy 1-2 hónap belefér), majd mikor kiderült és már biztos volt akkor szóltam csak a munkahelyen és jöttem tp-re a gyes mellett.
2015. ápr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál nagyon szép napot nektek!
2015. ápr. 15. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!