Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan tudna a férjem gyedre...

Hogyan tudna a férjem gyedre menni?

Figyelt kérdés
Jelenleg én vagyok gyeden és ő dolgozik, mi a menete ha azt szeretnénk, hogy ő menjen gyedre? Az okok most nem lényegesek... Elég nekem lemondani és neki igényelni? 8 hónapos a lányunk! Köszönöm ha valaki tuti választ ad mert böngésztem, de már belezavarodtam...
2015. ápr. 16. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

igen, te lemondod, ő a munkahelyén kéri a fizetés nélkül szabit és megigényeli a gyedet.

a kicsi 1 éves kor után meg mehet dolgozni ha szeretne

2015. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. ápr. 16. 15:15
 3/13 A kérdező kommentje:
És ha bejelenti hogy gyedre akar menni nem rúghatják ki? :/
2015. ápr. 16. 15:15
 4/13 anonim ***** válasza:
MIért, dolgozni nem akar gyed mellett?
2015. ápr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
1 éves kora után tudna, de ha most bejelenti hogy gyedre szeretne menni nem mondhatnak fel neki? Védi valamilyen törvény?
2015. ápr. 16. 15:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Most védi a törvény, de amint munkába állna, már nem fogja. SZóval ha ilyen a munkáltató, akkor csak a gyed alatt lesz munkahelye, amint dolgozni akar, kirúgják.
2015. ápr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem... :(
2015. ápr. 16. 15:45
 8/13 anonim ***** válasza:

ugyanúgy védi őt is a törvény ahogy téged. de ha visszamegy, valóban elküldhetik.

viszont ha te azért mennél vissza mert alattad is rezeg a léc, akkor azt gondolom, hogy egy családos férfinek sokkal könnyebb munkát találni mint egy kisgyerekes anyukának. bocs az offért, első voltam

2015. ápr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm...
2015. ápr. 16. 15:53
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

De miért rúgnák ki? Amíg apa otthon van gyeden, addig védett. Ha visszamegy dolgozni, akkor nem védett, de csak úgy nem lehet kirúgni, bár a munkáltatók mindig megtalálják a módját. Szóval, ha a párod visszamegy a gyerek 1 éves kora után dolgozni, akkor dolgozik, mi oka lenne a munkáltatónak kirúgnia? Vagy azért menne apa gyedre, mert lehet hogy kirúgják? Mert amúgy a gyedet az OEP fizeti, a munkáltatónak alapból nincs köze hozzá, vagyis neki nem kerül többlet költségébe.

De ha azért menne apa gyedre, mert ki akarják rúgni, akkor nincs értelme elkezdeni a hercehurca papírmunkát, csak akkor, ha nem megy vissza egyáltalán dolgozni gyed alatt.

2015. ápr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!