Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha vonják a fizumból a hitelt,...

Ha vonják a fizumból a hitelt, a Gyed-et a teljes összegből, vagy a hitellel levon összegből számítják ki? Később a GYED-ből is vonják a hitelemet, ha igen mekkora összeget?

Figyelt kérdés
Igazából nem rólam van szó, hanem a férjemről. Nekem nagyon pici a GYED-em, mert egyéni vállalkozó voltam (KATA-s) és arra gondoltam párom menne el GYED-re. Neki 8 órás bejelentése van, fél éve szakmai minimált kap az olyan 130 körül van és abból vonnak neki olyan 40-45-öt havonta, így olyan 80körül hoz haza, ami ló.... ELőtte is ugyanitt dolgozott, akkor kevesebb volt a fizuja, de akkor is olyan 80 körül hozott haza, akkor még nem vonták a hitelét. Kicsit zavaros, de tudnátok válaszolni, hogy ez hogy megy?
2015. ápr. 22. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:

:)

A hitelintézetet nem nagyon érdekli, hogy Gyeden vagy!

És igen, ha csak gyedet kapsz, abból is vonják a hitelt! Ugyanazt az összeget korábban is.

A gyed összegét pedig a megelőző év átlagkeresetéből számolják.

[link]

2015. ápr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem jó az első válasz, változott a számítási mód...


Kérdező, a járulékalapot képező, bruttó jövedelemből számolják az ellátást. Viszont a munkahelynek ki kell tölteni a foglalkoztatói igazoláson, hogy van-e letiltás a jövedelemből, ezért az OEP is vonni fogja a hitelt.

2015. ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor ezek szerint az alap fizetsét nézik a gyed számításánál. Ha mondjuk párom veszi igénybe a jelenlegi munkahelye mellett majd a babánk 1 éves kora után, akkor kapja a gyed-et és mellette a fizujából meg ugyanúgy vonják tovább? Ahogy számolgattam olyan 30.000-rel kapna ő több gyedet, mint most én. És ha tegyük fel otthagyja a munkahelyét és "csak" gyeden van, akkor a gyedből mekkora összeget vonhatnak maximum, azt nem tudjátok? Nincs valami max % érték? Nem mind1, hogy mondjuk a fizujának az x %-át vonják, vagy a gyed x %-a.
2015. ápr. 22. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy törlesztőt vonnak, vagy az már letiltás amit vonnak. Nem mindegy. A letiltásnak van százaléka, a törlesztő attól nem fog változni, hogy gyedre megy.

Ha letiltás ott is kérdés, hogy a számláról vonják, vagy jogerős bírósági letiltása van a fizuból.

De szerintem ha a kicsi elmúlt egy éves nem lenne érdemes neki csak gyeden maradni. A gyed az max a 130 ezres bruttó bérére ~67 ezer körül lenne + ha ő veszi igénybe a családi kedvezmény az. És akkor ugye ezen felül kapná a fizuját. Ha hiteletek van (főleg ha letiltásos), akkor biztos minden pénz jól jön.

2015. ápr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Letiltás és nem a számlájáról vonják, hanem ő már automatikusan kevesebbet kap, gondolom így a munkáltatójától vonják. És azt nem tudod, hogy hány % amit vonhatnak gyedből maximum? Azért gondoltuk, hogy Ő veszi fel, mert ő több gyedet kapna és ha felmondana nem vonnák a fizujából azt a nagy összeget "csak" a gyedből, ő meg el tudna menni "feketén" dolgozni azzal nincs gond és én is tudnék munkát vállalni.
2015. ápr. 22. 15:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyedből nincs letiltás:

a gyermekgondozási díjból, valamint a terhességi-gyermekágyi segélyből/ csedből legfeljebb 33%-ot lehet levonni gyermektartásdíj és jogalap nélkül felvett egészségbiztosítási ellátás jogcímén;

a gyermekgondozási segélyből és a gyermeknevelési támogatásból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás és anyasági támogatás fejében;

a családi pótlékból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett családi pótlék, iskoláztatási támogatás és anyasági támogatás fejében.

Viszont attól még a tartozásotok meglesz, hogy nem fizet (gondolom eddig is max a 33%-a volt levonva a fizujának). De ti tudjátok. Nem tudom mennyi tartozásotok van, de én inkább mielőbb letudnám, mint hogy aztán kamatos kamattal jó néhány év múlva behajtsák rajtatok.

2015. ápr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!