Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor az anya igénybe veszi a...

Mikor az anya igénybe veszi a csecsemő gondozási díjat, akkor az apa elmehet gyermekápolási táppénzre, amíg a gyermek kórházi kezelés alatt áll?

Figyelt kérdés
Anyuka bent van a kórházban a babával, apukának jár ilyenkor valami? Nem is a pénz miatt, hanem azért, hogy a munkahelyén igazolva legyen a távolléte.
2015. ápr. 30. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért, van másik gyerek is, akivel otthon kell lenni?
2015. ápr. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, mivel te látod el a gyereket a kórházban. Ha apa megy be a gyerekkel a kórházba akkor kérheti, de így is csak úgy, ha te dolgoznál. Mivel cseden vagy és te vagy bent a gyerekkel a kórházban is, így apa nem kérheti a gyermekápolási táppénzt. Apa mehet dolgozni, nem kell neki 24 órában bent lenni a kórházban. Nálunk meg sem engedik.
2015. ápr. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és ha életveszélyről van szó? Nem egy átlagos betegségről?
2015. ápr. 30. 10:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Most akkor mi van? Egy baba van, és mindkét szülő otthon akar maradni? Azaz anya kórházban a babával, apa meg otthon egyedül? Miért maradna apa otthon?

Kit kell ápolni? Anyát vagy a babát?

2015. ápr. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tesznek különbséget, hogy életveszélyes betegségről van szó v. nem. Ilyenkor apának az államtól nem jár semmi.

Apa, ha bent akar lenni a gyermekkel melletted, akkor vegyen ki szabit v. menjen el fizetésnélküli szabira. Igazából ezt a munkáltatóval kellene megbeszélni. Ha megértő, normális a főnöke, akkor biztos nem gond elengedni pár napra. Vagy, még azt lehet, hogy apa a saját orvosával írassa ki magát táppénzre, mintha ő lenne beteg.

2015. ápr. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ismerősömékről van szó. Anyuka bent van a babával kórházban, apuka pedig bent van velük, eddig sima szabadságon volt.

Nem otthon ülne egyedül, hanem ott akar lenni a gyerek mellett, ami szerintem érthető is, ha súlyos, és váratlan betegségről van szó.

2015. ápr. 30. 13:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha az anya dolgozna akkor sajnos még ő sem kaphatna, mert a kórházban jogi szempontból biztosított a gyerek felügyelete/ellátása az ápolónő által(most abba ne menjünk bele, h tényleg így van-e és létezik-e olyan szülő aki egyedül hagyná bent a gyerekét).

Férjeméknél volt most hasonló eset, még sima szabadnapot se tudtak adni, mert mindenki kivette már, de a férjem mint édesapa együtt érzett a kollégával és vállalt miatta plusz műszakot amit amúgy nem kellett volna. Szerencsére a gyerek jól lett és pont ma munka után mennek sörözni, meghívta a kolléga hálából.

2015. ápr. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

én úgy tudom, hogy az egyik szülő mehet ugyanúgy a gyerek után táppénzre, akkor is, ha kórházi ápolásról van szó. Az előbb olvastam is az államkincstár honlapján, remélem, jól értelmeztem...


Az a baj, hogy törvény sok mindenre van, de az ilyen váratlan eseteket nem igazán...

2015. ápr. 30. 14:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Csed mellett hogy mehetne már táppénzre (gyerekápolási is ide tartozik), hiszen alapban kapja a gyerekre a csedet.

És ahogy már előttem is írták, apa vagy megkéri a főnökét hogy még maradhasson szabin vagy fizetetlen szabit vesz ki vagy a háziorvossal kiíratja magát, hogy ő beteg, bár ezt sem teheti hosszú ideig alap nélkül.

Egyébként értem én, hogy ott akar lenni a kicsi mellett a kórházban, de azt viszont kétlen, hogy a kórház ezt engedné (mármint, hogy egész nap mindkét szülő 0-24-ben ott legyen - legalábbis nálunk nem engedik).

2015. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az egyik szülő elmehet gyermekápolási táppénzre, akkor is, ha a gyerek kórházban van. De, ebben az esetben az anya van bent a gyerekkel a kórházban, aki csedet kap. Tehát, apa nem mehet gyermekápolási táppénzre.
2015. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!