Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akinek 3 gyereke van tehát...

Akinek 3 gyereke van tehát nagycsaládos, kérem írja már meg mennyit kap összesen egy hónapban és az mire elég, ill. milyen kedvezményekre jogosult? Pl. utazás, óvodai-iskolai étkezés stb.

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne, de nem merem barátnőktöl kérdezni mert lenéznének hogy munkakerülő vagyok stb. valójában ettől függ, hogy vállalok e még kettőt és hogy Magyaro-n fogunk e élni :) mert szeretem a gyerekeket...és a párom nagyon szeretne 3-at...

2015. máj. 4. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak emiatt akarnál bevállalni gyereket, tudatom veled, ebben az országban egyik napról a másikra megvonhatnak, vagy megváltoztathatnak bármilyen hozzájárulást. És általában nem pozitív irányba.
2015. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tényleg ne a kedvezményekre vállalj, mert azokat holnap is eltörölhetik. És nem 1-2 év, mire neked meglenne a három gyerek. Addig sok víz lefolyik a Dunán...
2015. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, a kedvezményekre ne alapozz, mert bármikor megvonhatják.

Nekünk 3 gyerek van, a legnagyobb 6,5, a kicsi 1,5 éves.

Engem a munkahelyem jól megszívatott, most csak 40.000 Ft gyedet kapok. Csp 48.000. Férjem fizetése átlagba 400-450.000 Ft, ebben már benne van a 3 gyerek után járó 99.000 családi kedvezmény. A cafeteria náluk havi 50.000 Ft.

Amit még kapunk, az az ovis 50%-os étkeztetés.

Ezen kívül mi semmire nem vagyunk jogosultak, mert magas a jövedelmünk.

2015. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké csak érdekelt mire számíthatnék...itt ahol én vagyok semmi nem jár a gyerek után. (Ázsia) a párom csodálkozik hogy a gyerek után fizet az állam :D köszönöm a válaszokat, azt hiszem erre tényleg hülyeség lenne alapozni. Amúgy is mennyi sok kiadás 3 gyerek...ruhák, orvos stb...
2015. máj. 4. 14:50
 5/5 anonim ***** válasza:

3 gyerekre:

adokedezmeny 99 ezer

csp 48 ezer


2 gyerekre:

adokedvezmeny 20 ezer

csp 26 ezer


Plusz ingyen ebéd és sok egyeb nagycsalados kedvezmeny. Jelenleg Magyarorszagon nagyon nagy tamogatas van 3 gyerekre a 2-hoz kepest! De sose tudni meddig lesz ez igy!

2015. szept. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!