Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nincsen meg az egy év...

Ha nincsen meg az egy év nunkaviszonyom csak 10hónap úgy is jár a gyed?

Figyelt kérdés
2015. máj. 4. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jar.
2015. máj. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
10 hónapra nem jár, de ha szülés elött táppénzre mész az is beleszámít az a lényeg hogy a szülés napjáig teljen el az egy év az lényegtelen hogy végig dolgoztad e vagy táppénzen voltál. Ténylegesen én is csak 10 hónapot dolgoztam de 14 hónap telt el a munka kezdéstől a szülésig és kapok Gyedet! :)
2015. máj. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az elmult 2 even belul 365 napot kell biztositottnak lenni. ha ez nincs meg nem jar.
2015. máj. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha táppénzzel együtt is csak 10 hónap van (lesz) meg, akkor nem jár. 2 hónap híján még méltányosságból sem fogják megadni.
2015. máj. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha szülésig sem lesz meg a 365 nap akkor nem jár. Nme csk gyed, csed sem, hanem csak a gyes ami édes kevés. Amúgy ha nem csak a gyerek másfél éves koráig akar valaki gyedet kapi, hanem a maximum ideig, két éves koráig, akkor nem árt legalább másfél évet ledolgozni előtte (vagy legalább kivárni hogy szülésig összegyűljön ennyi)
2015. máj. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tíz hónap munkaviszonyom van. Most is dolgozok csak nem vagyok bejelentve. Előtte 2013ban fejeztem be a közepiskolàt.Első babàm lesz és eléggé tàjékozatlan vagyok ebben a dologban.köszönöm s vàlaszokat
2015. máj. 5. 10:35
 7/8 anonim ***** válasza:
az szívás, ha nem vagy bejelentve olyan mint ha nem dolgoznál...jobban jársz, ha megkéred a munkáltatód, hogy két hónapra jelentsen még be minimálbérre, és megfizeted neki magad után a járulékokat erre a két hónapra....
2015. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kell munkaviszonnyal rendelkezned v. álláskeresési támogatáson kell lenni, hogy csedet és gyedet igényelhess. Persze a 365 biztosított napnak meg kell lenni. Tehát, ha meg is lenne az 1 év munkaviszonyod, de szüléskor v. igényléskor nincs munkahelyed, nem vagy rendesen bejelentve, akkor sem járna csed és gyed. A lényeg, hogy legyen biztosított jogviszonyod!!

Ha bejelentenek akkor meglehet gondolom még az 1 év, akkor jogosult leszel, vagy ha úgy se lesz meg, akkor méltányossági alapon igényelhetsz, de csak akkor ha van rendes bejelentett munkaviszonyod.

2015. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!