Gyedet meddig kapom?

Figyelt kérdés

Egy het hijjan megvolt a 365 munkaviszonyban toltott napom(elobb szultem),az egy hetet igazoltam, az iskolatol kapott papirral 180 napot beszamitanak a tanulmanyi idobol a gyedbe)

Akkor ezek szerint 358 ledolgozott napom es 180 tanulmanyokbol szarmazo napom van.538 napig kapok gyedet, vagy csak egy evig? hogy mukodik ez valaki tudna benne segiteni? koszonom



2015. máj. 7. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Hívd fel a helyileg illetékes államkincstárt,ők tudják pontosan mivel ők utalnak.
2015. máj. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Addig kapod amig dolgozátl,illetve kiegészítve az 1 hét iskolai píprral.De csak annyi napra. Ha 365 napod van igazolva,akkor annyit kapsz. Nekem 450 nap munkaviszonyom volt,addig is kaptam a gyedet,nem tovább.
2015. máj. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
168 napig kaptam a Tgyast,utana 365 napig a gyedet ,most kuldtek egy papirt hogy lejart a gyedem,de osszesen 538 biztositott napom van, az a baj a munkahelyem nem tul kozremukodo mar alapbol nem is akartak nekem intezni a gyedet.
2015. máj. 8. 09:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem nem küldtek papírt, hogy lejárt a gyedem (most áprilisban)...

Viszont anno a határozatban nem csak az összege, hanem az ideje is benne volt, hogy meddig fogom kapni.

Igényelj gyest, ha van ügyfélkapud, akkor ott, napok alatt meglesz(ha még nem tetted).

Munkahelyed kifizetőhely?

2015. máj. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes. A gyed a gyerek 2 éves koráig jár ha megvan az a biztosított nap.

Nekem nem kellett számolgatni,mivel sok sok éves munkaviszony volt mögöttem.

2015. máj. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem jól tudod. A gyed a gyerek 2 éves koráig járHAT, amennyiben legalább 562 nap biztosítási ideje van az igénylőnek. Ha csak 365, akkor csak 365 napig kap gyedet, azaz a gyerek 1,5 éves koráig kb.


Szóval kérdező mi van a határozaton, amit kaptál?

2015. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A munkahelyem kifizetohely,viszont nekem a gyed igenyles utan semmilyen hatarozatot nem kuldott arrol hogy mettol meddig es milyen osszeget kapok.
2015. máj. 8. 20:46
 8/8 A kérdező kommentje:

Fel fogom hivni az oep-et ezugyben hatha tudnak valamit mondani,de ott is ahany ugyintezo annyi fele valasz.

persze egyszerubb lenne felhivni a munkahelyemet de amikor utoljara beszeltem veluk gyed igenyleskor megkerdeztek a szamlaszamom es ram vagtak a telefont annyira nem kozremukodoek ezugyben.

szoval azert erdekelne hogy van-e aki igy kapja a gyedet pl . ha 538 (358 ledolgozott 180 tanulmanyokbol) napom van .Akkor is csak egy evig jar vagy 538 napig?

2015. máj. 8. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!