Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy lehetséges, hogy még...

Hogy lehetséges, hogy még mindig nem kapok Családi pótlékot?

Figyelt kérdés

A történet, a párom külföldi állampolgár, velem él, ezáltal élettársi kapcsolatban állunk. A gyermekem februárban megszületett, és 1 hónapig tartott, míg az anyakönyve megérkezett mert, az anyakönyveztető szabira ment, és még variáltak, hogy az apja nevére lehet-e venni avagy sem. Ezért kaptam két lakcímkártyát, két TB kártyát... az én és párom vezetéknevével!


Mivel az anyakönyvi kivonat egy hónapba tellett, vagy talán egy kicsit tovább még a gyest sem tudtam elintézni, ezért attól a hónaptól is elestem! A családi pótlékot még mindig nem kapok pedig, a gyermekem magyar állampolgár! De a helyi államkincstár a kérvényemet elutasította és Pestre küldték fel valami Nemzetközi osztályra ahol még külön elbírálás és azt mondták ez még 3 hónap! :( Szóval kb. mire 6 hónapos lesz a gyermekem akkor kapok talán családi pótlékot! Nem értem, hogy mit kell vizsgálódni, és mért nem jár neki ennyi procedúra nélkül, hiszen magyar!


Nem beszélve a GYES első hónapján 45 ezer Ft kaptam, valami olyan indokkal, hogy a 4 kórházi napom miatt! Most ebben a hónapban végül hála sikerült megkapnom a 78 ezer Ft-ot! De azt mondták, ez havonta változó lehet! Ez mindenkinél így van?


Totálisan nem értem ezt az egész rendszert, hogy ez mért ilyen, csak az apa külföldi, de a gyermekem magyar állampolgár és én magam is!



2015. máj. 10. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

a gyes fix összeg, 25E körül van. a csp meg 12E. te eddig kaptál 123E-t.

februárban szültél, a csp arra a hónapra is jár, tehát az 36.000.-

gyes egy hónapra van, szintén utólagos kifizetés, plusz a tört hónapra napra számolva küldik.

tehát neked jár 2 hónapra: 50E körül, nem tudom a pontos összeget, plusz februárra ugye a tört rész.

bárhogy számolom, megkaptál minden pénzt. illetve az anyasági van még ami 64E...


vagy elírtad és csedet kéne kapnod???


a gyes+csp egyébként alanyi jogon jár, nem is kérdezik apukát, szóval nem értem... neked jár ha magyar vagy, itt laksz. menj be személyesen és igényeld meg

2015. máj. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor biztos elírtam, nővérem helyett írtam ki a kérdést, mert bosszant minket! De akkor a CSED amit mondtál, amit kap az ember a gyermke megszületése után minden hónapba nem tudom mennyi ideig! (én ebben sajnos nem vagyok otthon, ezért akkor bocs az elírásért) Na ez volt áprilisban 45 (4 nap kórházi nappal indokolják) ezer most májusban kapott 78 ezret! márciusban semmi!


Családi pótlékot február óta nem kap, majd csak júniusban lesz meg elvileg... mert hogy nekik 3 hónap az elbíráslás! Tudomásunk szerint viszont csak két hónapra visszamenőleg lehet kérni az "elmaradást"! Mi intézkedünk folyamat, a helyi MÁK-ban megtörtént még akkor a kérelem! Amit mint írtam elutasítottak, mert ez nem az ő hatáskörük már! (bár először elfogadták jött is a papír, majd vissza vonták) így került Pestre a nemzetközi részre! Felhívtuk őket, persze 20 perc várakozás, és persze tahó módon kommunikálnak az emberrel és az nem érdekli őket, hogy a gyereket tartani kell, és minden pénz nyilván jól jön főleg ha ez alanyi jogon mindenkit megillet! Amiért ezt ott vizsgálják az oka, hogy a nővérem párja külföldi állampolgár, és még azt sem mondhatják, hogy házasok lennének, vagy bejelentett élettársi kapcsolatban állnának! Bár azt már megtudtuk hogy ez is élettársi kapcsolat amiben állnak, csak nem BEJELENTETT! :) De szóval totálisan nem értem ezt az egész rendszert, mert a gyermek egy magyar kisfiú magyar állampolgársággal!

2015. máj. 10. 14:57
 3/5 anonim ***** válasza:

2 eve volt februarban h megszultem a lanyomat, a ferjem szlovak allampolgar. Velunk ugyanezt akartak csinalni. Megcsinaltattuk az apasagi nyilatkozatot ugye, akkor meg nem voltunk hazasok.

Nekunk is ilyen zagyvasaggal jottek h fel kell terjeszteniuk pestre stb. Engedelyeztetni kell! Kivertem a balhet amikor egy honap utan meg odaig se jutottak el h felkudjek a papirokat es nem volt anyakonyvi kivonata a gyereknek. Ugye semmit nem tudtam igenyelni. Erre kiallitattam egy olyat amin az en vezeteknevemen volt a gyerek. Igy meg tudtam igenyelni mindent. Viszont ra egy honapra meg mindig nem volt semmi. Nagyon, de nagyon kivertem a balhet h milyen jogon jonnek ok ahhoz h igy visszatartjak az egeszet, az a gyerek megszuletett, hivatalos papirt kaptal arrol h igenis ki az apa es h vallalja, nekunk amikor az en nevemre irtak eloszor az apja nevet kihuztak. Nevetseges volt. Es az erdekes egyik nap delelott tenyleg hatalmas balhet csaptam emiatt, delutan visszahivtak h keszen van, masnap mehetek erte.

Nekem is jottek ezzel h majd visszamenoleg megkapom, mondtam azt is h nekem ne ossza be a penzemet, neki ehhez semmi joga a masik meg h a boltban amikor pelenkat akarok majd venni ott is ezzel fizessek? Nem tettek zsebre. Azt is meg mondtam ha kell verem az asztalt mint a ciganyok ha az jobb. Mar ne is haragudj h jonnek ok ehhez? Latom mindegyik ugyintezo ennyire odafigyelo! Verd ki a cirkuszt! Ne hagyd magad, nekunk is csak igy sikerult.

2015. máj. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na basszus, akkor nem egyedi az eset! De konkrétan, nagyon nem értem, ez mért működik így, hogy ilyenkor mért kell Bp-en vizsgálni, és mit kell 3 hónapig gondolkodni, nem gondolom, hogy annyi külföldi apától származó gyerek születik, hogy 3 hónap mire egy eset eljut hozzájuk! Mindenképpen holnap, akkor mi is kiverjük a hepajt! :)

+ Ami vicces még a leges legelején mikor megkaptuk, a helyi MÁK-tol a levelet hogy az ügyet átadják, aznap írtam is egy levelet nekik! Amiben persze leírtam mindent, hogy azért erre szükség van és nem hiába adják! Persze már bőven eltelt 30 nap de semmi válasz! Nyilván oda fent ezt le sza*ják!


Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat! Így szüljön az ember gyereket! .....

2015. máj. 10. 18:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért nem kell ennyire drasztikusnak lenni, mint az utolsó válaszoló. Az viszont tény, hogy valószínűleg egy "rossz" ügyintézőt fogtál ki.

Eleve jó lett volna, ha már a nemzetközi ügyek osztályára nyújtod be a kérelmet. Ez azért kell egyébként, hiszen az apa országánál is megnézik nem-e igényelt ott utána valamit. És figyelembe kell venni a nemzetközi szerződés szabályait is. És igen hivatalosan 90 nap az ügyintézési határidő (mivel a másik országgal is egyeztetni kell), de általában nem szokott ennyi ideig tartani. Itt megintcsak az ügyintéző a kulcs :)

A gyeded vagy cseded mert ez sem mindegy kérdésében, lényeges lenne mikor szültél, mennyi alapot állapítottak meg, akkor meg tudnám neked mondani mennyi is járna. És igen a csed, gyed naptári napra jár, vagyis nem mindegy 30,31 vagy éppen mint február 28 napos. Ja és persze kérdés igénybe veszed - e a családi kedvezményt!

2015. máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!