Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lenne egy kérdésem amiben nem...

Lenne egy kérdésem amiben nem vagyok jártas?

Figyelt kérdés
Annyi lenne a problémám hogy ha terhes lennék 21 évesen,semmi munkatapasztalattal akkor az államtól milyen anyagi támogatást kaphatnék?Tudom hogy a családi pótlék, de azon kívűl,mi van még? Illetve hány éves munkaviszony kell ahhoz hogy nagyobb értékű pénzt kaphassak? :)
2015. máj. 12. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkaviszonyod és nem is vagy nappalis egyetemista, akkor GYES-t kapsz, kb. 25 ezer forint havonta (a családin felül). Van egyszeri anyasági támogatás a gyerek születése után, de ahogy a nevében is benne van, egyszeri, 65 ezer körüli összeg. Más nincs, ha nincs munkaviszonyod. 2 év kell, ha jól emlékszem, és akkor jogosult vagy másra is.
2015. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod :)
2015. máj. 12. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Tanulsz felsőfokú iskolában? Ha igen lehetsz jogosult diplomás gyedre ha megvannak a feltételek, ha nem és nem is dolgoztál le szülésig minimum 2 évet akkor csak a családi pótlék, illetve a gyes jár 3 évig, kb havonta 25-26 ezer Ft.

Ha normál csedet (168 nap-kv fél év) és utána gyedet (max 2 éves koráig) szeretnél kapni, normális (nem minimálbéres bejelentett állás kell a szülés előtti két évben minimum 365 napra, de inkább minimum másfél évre. (ha csak éppen hogy meglesz a 365 napod akkor csak másfél éves koráig kapod a gyedet, ha megvan az 562 nap akkor maximális ideig, 2 éves koráig.


Megkérdezhetem miért nem dolgozol le minimum 1 évet mire nekiálltok a babaprojektnek? Akkor bőven megenne 2 évig a normális pénzed, egy kis munkatapasztalatod, esetleg ha nem 1 évig vagy akkor még vissza is tudsz menni gyes után. Hidd el nem olyan sok idő, hamar eltelik.

2015. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a sok információt. :)

Szeretnénk a párommal babát,de még túl korainak érzem. ( viszont ha megfogan nem fogom elvetetni,mert ez az élet csodája ) Most fogom befejezni a sulit (technikusin vagyok),vizsgaidőszakban vagyok,nyáron meg munkát szeretnék találni és dolgozni.

Nem szeretnék semmiféleképpen elhamarkodott döntést hozni,csak a párom szeretne egy kis pöttömöt az életünkbe,és érdekelt hogy hogy is vannak ezek a törvények, ha becsúszna egy terhesség.Jön ha jönni szeretne.

2015. máj. 12. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát tudod én annak a híva vagyok hogy ha becsúszik akkor az nem magától hanem minimum egy tudatos "gondatlanság". Mi 6 évig nem terveztük, nem is csúszott be, előtte sem mással további 7 évig... Én nem hiszek az ilyen becsúszásokban, ha valaki nem akar babát akkor az nem jön ha akar sem, de ti tudjátok. Ha nem védekeztek, vagy megszakítással, az nekem egyfajta módja a tervezett babának. Mindenesetre nagyon fiatal vagy, én dolgoznék kicsit, még ha 25 évesen szülsz is baromi jó időben leszel.
2015. máj. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot,és hidd el, nem is akarok eszetlenül gyereket szülni,persze mint nő vágyok arra hogy anya lehessek egyszer,viszont most a munkára kell koncentrálnom. :)

Védekezünk is a párommal,viszont egy-két alkalomkor mikor fűt a vágy,nem gondolunk erre,viszont ezek nem rendszeresek. :) Erre gondoltam ha esetleg becsúszna.

2015. máj. 12. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!