Gyed ügyben mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2015.03.30-val lejárt a tgyásom. 03.03-án az oepnek beküldtem a papírokat gyed igénylésre. A munkáltatómat megkértem, hogy küldje el a foglalkoztatói igazolást. Április 16-án felhívtam az oepet, hogy mi a helyzet a gyedemmel. Válasz: még várjuk a foglalkoztatói igazolást. Megkértem az oepet hogy hivatalból szólítsák fel a munkáltatómat( tgyásnál kérni sem kellett!!!) hogy megküldje. Ők csak akkor küldenek, ha írok nekik ezzel kapcsolatban kérvényt.( az agyam elszállt) Jó, kérvény megírva,másnap elküldve elsőbbségivel. Április 27-én tájékoztatásul megkaptam én is a felszólítást melyben az áll, hogy legfeljebb 15 napon belül kérik töle az elmaradt igazolást különben pénzbírság. Ma vettem a bátorságot,felhívtam ismét az oepet,hogy miújság. Hát ők még mindig várják a foglalkoztatói igazolást. ( vérnyomás 200). Kérdezem a nőt, hogy mi lenne ha tennének valamit ez ügyben? Válasz: hát,meg kell várni a 15 napot. Eszem megáll!!! Felhívtam a munkáltatóm könyvelőjét. Kérdezem tőlük, hogy tudnak-e valamit a papírról? Válasz: hát aki ezzel szokott foglalkozni az most épp beteg. Mondom neki, hogy egy hónapja küldték a felszólítást. Válasz: olyan régen? Akkor utánna nézek. Most komolyan ennyire nehéz hozzájutni ahhoz a kevés pénzhez? Mit tehetnék még? Ha holnap megküldik az igazolást, akkor is csak júliusban fogok elöször pénzt látni. Addig kolduljak? Valaki kérem segítsen, mert én kezdem elveszteni a józan ítélőképességem

2015. máj. 21. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos, ez előfordul.

A munkáltatót sok esetben nemérdekli a munkavállaló érdeke, csak a sajátja.

Én a táppénzzel jártam így.

Bár úgy tudom, hogyha valami hiányzik, akkor hiánypótlásra szólítanak fel (Oep) és ez a Te esetedben elmaradt..

Erre esetleg rá tudsz kérdezni tőlük telefonon.

Nem tudsz többet mint vársz, és visszamenőleg fogod megkapni egyben ezt a 3 hónapot.

2015. máj. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nálunk az történt, hogy 9(!) hónap után kaptunk először pénzt, mert a feleségem cége kiadta a könyvelést egy külső cégnek-ők pedig egy nyugdíjas, otthon dolgozó könyvelőnek.

Ő pedig a párom iratait és sok más ember- köztük nyugdíjasok, kismamák- papírjait egyszerűen a fiók mélyére dobta, és nem csinált semmit.....Fél évig hazudozott, mire kinyomoztuk, hol akadt el a pénz......

2015. máj. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen elmaradt. Bár érdekes módon a tgyásnál ki tudták küldeni a papírt a hiánypótlásról és nem nekem janem a minkáltatónak. Ahogy kell! Hiszen tőlem hiába kér foglalkoztatói igazolást, ha bele gebedek sem teszi meg nekem a munkáltató. Felhívtam őket, de érdemleges választ nem kaptam. Várjam meg a 15 napot. Esetleg sűrgessem a munkáltatót. Hát rám pont nem hallgat,sokat nem érek vele. Belefáradtam
2015. máj. 22. 07:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk szégyen az oep viselkedése is. Ha senki nem segíti a kismamákat, hogyan várja el a kormány, hogy az ember lámya gyermeket vállaljon. Persze ha te nem fizetsz a felszólító és a végrehajtó gyorsan az ajtóban terem
2015. máj. 22. 07:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos sok mindent nem tudsz tenni, a 15 napot valóban meg kell várni. Bár, már az is lejárt nem, ha április 27-től nézem.

Valóban sürgetni kell a munkáltatót. Az időt meg ki kell húzni anyagilag, tudom nehéz, együttérzek.

Esetleg kérdezd meg, hogy nem-e utalnak előleget ilyen esetben, bár nem hiszem, de egy próbát megér. Mert úgy tudom lehet előleget kérni. Sajna ez a bürokrácia.

2015. máj. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma ismét felhívtam a könyvelőt, hogy mi a helyzet, de lepasszolt, hogy aki ezzel foglalkozik, beteg, térjünk vossza rá később. Komolyan egy könyvelő irodában ha megbetegszik valaki, akkor megáll az élet? Remélem neki tellik gyógyszerre.
2015. máj. 22. 10:56
 7/7 A kérdező kommentje:
Most arra jutottam, hogy a nav-tól kikérem az igazolást
2015. máj. 22. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!