Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kulfoldrol hazakoltozve mire...

Kulfoldrol hazakoltozve mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Jelenleg Angliaban elunk. A fiunk most 6 honapos. Dolgoztam a terhesseg 37. heteig, most az itteni gyesen vagyok. Ha hamarosan tervezzuk, hogy hazakoltozunk, akkor mit igenyelhetunk? Jogosult leszek barmire? Van errol informaciotok? Tudtok valami weboldalt, ahol ezt elolvashatom?
2015. máj. 23. 01:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Magyarországon gyes (24e) és csaladipotlek (12e) fog járni.
2015. máj. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdeklõdj a MÁK-nál, az a biztos.
2015. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

Ha a szülést megelőző 2 évben nincs legalább 1 év munkaviszonyod és itthon nem lesz munkahelyed, akkor nem jár gyed. Mivel a kint dolgozott időt beleszámítják az 1 évbe, de mindenképp kellene itthoni munkahely, hogy gyedet kaphass.

Ha nem leszel gyedre jogosult, akkor gyest tudsz igényelni, ami havi 25.650 Ft, illetve családi pótlék havi 12 ezer. A gyes a gyerek 3 éves koráig jár és 1 éves kora után dolgozhatsz gyes mellett.

Itthon persze a gyeshez is kell állandó bejelentett lakcímmel rendelkezni és kellenek a babának magyar papírok, ha esetleg nincs. TAJ kártya, születési anyakönyvi kivonat.

2015. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!