Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha munkáltató utalja a gyedet...

Rea25 kérdése:

Ha munkáltató utalja a gyedet akkor gyed alatt fizeti utánnam a tb -t ugye?

Figyelt kérdés
2015. máj. 25. 14:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
mert mindig csak az ellatas elotti idoszakot veszik figyelembe. ellatas alapja nem lehet ellatas, amikor gyeden vagy, es a csededrol dontenek, "figyelmen kivul" hagyjak az addigi ellatasaid, es a korabbi csed elotti idoszak alapjan fogjak elbiralni a jogosultsagod.
2015. máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

ezt értem, de a csednek alapfeltétele, hogy igénylés napján biztosított legyek. Ha szerintetek gyed alatt nem vagyok biztosított, akkor hogy lehetek jogosult rá?

Az összeget tudom, hogy nem ellátásból számolnak, de azt a jogosultság után nézik úgyis.

2015. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

mert nem azt fogjak nezni hogy mint gyedes, biztositott vagy e, kulonben senkinek nem jarna csed gyeddel egyutt, mivel utobbi 2 eves korig jr, es ugye ebben a ket evben kellene 365 napot biztositottnak lenni, szoval kb az egesz csed-gyed extra ertelmet vesztené es senki nem igenyehetné:)


ezert azt fogjak vizsgalni , hogy a kezdetek kezdeten, az anyasagi ellastasaid elott meg volt e 2 even beluli 365 nap...

2015. máj. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13-as, bizony lehet gyed alatt, hogy valaki jogosult lesz csedre.

Én pl. 2010 áprilisban szültem, majd 2011 májusban, mikor még gyeden voltam az elsővel. Csak mivel ekkor még nem volt gyed extra, így az első után a gyedet elvesztettem és csak a 2. gyerekre kaptam tgyást. Na, most van ilyen, hogy a másik gyerek gyedbe születik.

Ugyanakkor, ha valaki nem megy vissza legalább 1 évet dolgozni a következő gyerek előtt, azét jogosult csedre és gyedre, mert alapból van munkahelye, nem passzív gyedben részesül!

A lényeg, hogy munkahellyel kell rendelkezni akkor is, ha valaki gyedbe szül egy másik gyereket. Mert ugye, aki passzív gyeden van, annak valóban kell újból a 365 biztosított nap.

Lényegében, aki gyeden van és van élő munkaviszonya is (csak fizetetlen szabin van) az is biztosított!! Pont ezért az időszak bele is számít a köv. csed és gyed jogosultságába csak az összege nem számít bele a csed és gyed összegébe.

2015. máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ja és 13-as, mindig a szülést megelőző 2 évet nézik, nem ugorják át a gyedes időszakot a 365 biztosított napnál. Mert ha így lenne, akkor annak is járna csed és gyed is, aki passzív gyed alatt szül, hiszen szüléskor még lehet megvolt a munkaviszonya. Mint tudjuk, márpedig passzív gyed esetén nem jár újabb gyed ( esetleg csed), csak ha van a szülést megelőző 2 évben 365 biztosított napja, amit a szülés napjától néznek és a passzív gyed alatt töltött idő, az, ami nem biztosított idő és csak eü. szolgáltatásra jogosult.
2015. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!