Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhes kiskönyv kötelező...

Terhes kiskönyv kötelező minden kismamának?

Figyelt kérdés
Ha igen hol lehet beszerezni és mit írnak bele
2015. máj. 25. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
A védőnő állítja ki, és abba írnak majd mindent a terhesgondozás során (vizsgálati eredményeket, adatokat, stb.).
2015. máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Igen. A védőnő állítja ki az első látogatásod alkalmával. A szülésznő fog elküldeni hozzá egy igazolással, miszerint terhes vagy. A védőnő felveszi az általános adataidat, vezeti benne a laboreredményeket, az orvosok (háziorvos, szemész, nőgyógyász és az ekg kontroll kerül bele), valamint egyéb megjegyzések, a teljes terhesgondozás, aláírásokkal, pecsétekkel. Ha mész szülni, magaddal kell vinni, és látják, mi történt eddig veled, mit kell rólad tudni (egészségügyi szempontból).
2015. máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom h kötelezőe de nagyon fontos h szülésre minden UH, vérvétel stb.. lelet eredménye benne legyen. Védőnő adja és ő és az nődoki tölti ki.
2015. máj. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Védőnő.állítja ki, és minden vizsgálati eredményt, adatot írnak bele. Jó, ha mindig nálad van. Nekem volt terhesen balesetem, könnyebb dolga volt mindenkinek, hogy ott volt nálam, és látták, hogy hány hetes vagyok, milyen problémák vannak stb.
2015. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

nem kötelező.

Én külföldön élek, szülni itthon akartam. Ide jártam orvoshoz, hétvégén, magánrendelésre. Laborokat kint megoldottam. Sosem voltam védőnőnél.

2015. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
#5 a te eseted speciális, aki itthon terhes, annak kötelező
2015. máj. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A terhes kiskönyv jó dolog. Sok mindent rögzítenek, és jó utólag visszanézni, hogyan alakult a terhesség a 9 hónap alatt.
2015. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Amikor nekem kérdés volt, utánajártunk. Maga a védőnő mondta, hogy van előnye, hasznos, de nem kötelező.
2015. máj. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom utolsó akármilyen vizsgálatra megyek a kiskönyv az első amit kérnek. Ráadásul meg kell lennie benne a minimum négy pecsétnek, hogy voltál terhesgondozáson ahhoz, hogy az egyszeri anyaságit megigényelhesd. Szóval én úgy tudom kötelező, a védőnő állítja ki és tulajdonképpen a terhességed nyomon követhető benne mert minden eredményedet beleírják.
2015. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tesóm teherbe esett és titkolta mindenki előtt, orvosi vizsgálatokra sem járt, majd egyszer az éjszaka közepén keltette anyuékat hogy vigyék be a kórházba, mert ő szül. A lényeg, hogy ott kérték a terheskönyvét, mert 4 vizsgálat (4 pecsét) kötelező, mivel nem volt meg neki kijöttek a gyámügytől, majdnem nem hozhatta haza a kórházból az unokaöcsém.
2015. máj. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!