GYED+TP: Most jöttem az OEP-től és mondták, hogy Gyed mellett kaphatok tp-t. A munkahelyem szerint nem jár! Mi az igazság?

Figyelt kérdés
Most volt egy éves a kisfiam és 13 hetes terhes vagyok. Oep szerint nem kell visszamennem dolgozni. Nem is mehetek, mert akkor aki a helyemen van el kéne, hogy küldjék. Vki járt már ilyen cipőben?
2015. máj. 26. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor járna neked táppénz is a gyed mellett, ha legalább egy napot visszamennél a munkahelyedre.

Egyébként nem jár csak a gyed.

2015. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell szakítsd papíron a fizetés nélküli szabidat, kivenni 1 nap fizetett szabit legalább, majd tp+gyed.


Én gyes mellett vagyok tp-n.

2015. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy a második írja. De a munkaügyesnek tudnia kell, ott ahol dolgozol.
2015. máj. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi vagyok.Most dolgozunk a 3dik babán.A lányom 7 éves a fiam 13 hós.A munkahelyem a kifizetőhely.nem az oeptől kapom a gyedemet.Így is elmehetek táppénzre?Vagy a munkahely beinthet?Azt hallottam,hogy legalább 1 nap szabit ki kell venni,de akkor a gyedem megszakad és újra kell igényelnem? Vagy mondhatja azt a munkáltató,hogy nem vehetek ki gyed alatt szabit?Segítsetek ha tudtok légyszi! Köszönöm.
2015. máj. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen meg kell szakítani a gyedet, és újra kell igényelni. A munkáltató nem mondhat nemet, mert ez az új törvény.
2015. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a GYED-et kell megszakítanod, hanem a fizetés nélküli szabadságot. Ez két különböző dolog.

Írsz egy hivatalos levelet a munkáltatónak hogy x időponttal (ez 30 nappal a bejelentés után lehet) meg szeretnéd szakítani a fizetés nélküli szabid. x+1. napra 1 nap fizetett szabadságot szeretnél kivenni. x+2. naptól pedig kiíratod magad táppénzre.

Onnantól párhuzamosan kell hogy kapd a gyedet/gyest és a táppénzt szülésig.

2015. máj. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez tavaly volt aktuális, de gondolom ugyanúgy működik. Pont 1 éves volt a fiam mikor kiderült, hogy úton a tesó. Mivel eleve vérzéssel indult a terhesség így adott volt, hogy megint veszélyeztetett leszek. Szóltam munkahelyemen kivetettem az addig felgyűlt szabit, igaz 1 nap is elég lett volna, de így a gyed mellett kaptam több mint egy hónapig a szabadságra járó pénzt is, ahogy a szabi letelt onnantól veszélyeztetett terhesként táppénzen voltam, plusz továbbra is kaptam mellette a gyedet. Nem tilthatja meg a munkáltató a lényeg, hogy jelezd a munkáltató felé, hogy megszakítod a fizetés nélküli szabit, papíron visszamész dolgozni kiveszel legalább 1 nap szabit, de akár többet is lehet mint esetemben és utána táppénz.
2015. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!