Tgáys, gyed, gyes lehet mindahármat a munkahelytől igényelni, ha kifizetőhely?

Figyelt kérdés

Ha nem akkor ha jól tudom tgyás, gyed az oeptől gyes az államkincstártól?

Ha a tgyást nem szeretném szülés előtt 28 nappal igénybe venni akkor maradhatok a baba születésiig táppénzen? Mondjuk július 20-ra ki vagyok írva akkor addig táppénz de előtte július elején már beadom a kérelmet tgyásra és augusztusba már azt kapom?Vagyis félig táppénzt 10 napra meg már a tgyást úgye? következő hónaptól meg tgyást rendesen szeptemberbe.Jól gondolom?

Elég akkor előtte egy hónappal megigényelni a tgyás, gyed gyest mikor lejárna?

Írjatok már tapasztalatokat tudom hogy 168 napig jár a tgyás, de erről így nem értesítenek hogy lefog nemsokára járni és igényeld a következőt meg a gyednél is hogy igényeld a gyest? Meg ilyenkor külön nyilatkozni kell arról hogy lemondom a tgyást és igénylem a gyedet vagy csak simán igénylem a gyedet a tgyás ugyis megszünne automatikusan? Ugyanaez a helyzet a gyesnél is?


2015. máj. 26. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:

ne bonyolítsd túl :) kutyát nem érdekel, hogy lejár valami ellátásod, szóval nem fognak kérvényt küldeni, hogy igényelj mást :) kapsz papírt arról, hogy mettől meddig kapd x ellátást. mivel a kérelem elbírálásának időtartama 30 nap, így nem árt ezelőtt megigényelni, szóval 1,5-2 hónapot hagyj rá. nem kell semmit lemondani, az ellátás másnapjától igényeled a következő ellátást és annyi.

tgyást biztos nem fogod kapni augusztusban ha júli közepén-végén szülsz, ne legyenek illúzióid.


én annak idején 28 nappal előbb megigényeltem, december elején szültem, rá egy hétre ment a férjem igényelni (addigra lett meg az anyakönyvi, akkor tudta csak). január végén kaptam meg visszamenőleg, még a novemberit is, addig nem utaltak... nem tudom, hogy változott-e.

csp-t és gyest majd a kormányablaknál tudod intézni na meg az egyszeri anyaságit is

2015. máj. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előző elég jól leírta, viszont mivel kifizetőhely a munkahelyed ezért csedet, gyedet tőlük kell igényelned. Ha normális a személyügyisetek küldi a papírokat ill. Nem fog rajta ülni és mindent időben utal.

Nálunk is ugyanúgy volt. Szept. 12én szültem szóltam neki másnap hogy már onnantól nem tp-n vagyok, igy hó végén úgy számfejtett, ill igy én mindig megkapom a hónap utolsó napján a gyedemet a többiek fizujával. Szóval nem maradt ki még egy fél hónap sem.

Csp, anyasági kormányablakban, vagy ha van ügyfélkapud ott a legegyszerűbb.

2015. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!