Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen időközönként kellene...

Milyen időközönként kellene megújíttatnom a táppénzes papírt?

Figyelt kérdés

Ha a nődoki igazolása alapján a háziorvos kiírna engem táppénzre, akkor az első táppénzes naptól kezdve nekem milyen időközönként kell megújíttatnom?


Valahol azt olvastam, hogy az első két hétben hetente, majd kéthetente. Vagy rögtön az első naptól kezdve csak havonta kellene megújíttatnom?



2015. máj. 27. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Engem nem a háziorvis, hanem a nőgyógyász vett táppénzre. Nekem ugy volt, hogy kiírt és mondta hogy egy hét mulva menni kell megint. Utánna már csak 2hetente kell menni. De biztos elmondja, hogy mit hogy kell és hogy mikor kell kövegkezőnek menni.
2015. máj. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja, az első tp papír 1 hétre (7napra) szól, Utána kb 2 hetente lehet menni érte (itt nem fontos, hogy pontosan 2 hetente menj lehet benne pár nap eltérés).

Engem szintén a háziorvos vett tpre (nőgyógyász javaslatára).

2015. máj. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

És akkor minden egyes, a háziorvos által megfogalmazott táppénzes papírt le kell adnom még aznap vagy lehetőleg minél hamarabb a főnökömnek? Egészen addig, amíg meg nem igénylem a CSED-et?


Szóval mindig új táppénzes papírt ír majd a doki? Bocsi a tájékozatlanságomat, de eddig soha nem voltam még két hétnél hosszabb ideig táppénzen, így fogalmam sincs, mi van akkor, ha a táppénz hónapokig tart (mint terhesség esetében).


Eddig ugye elkezdte a doki egy nap, majd tartott x ideig, akkor lezárta, és azt a papírt kellett elvinnem a főnökömnek.Most majd akkor minden két hetenként lezárja a papírokat, majd kéthetente mindig újba kezd, vagy hogy van ez?

2015. máj. 27. 10:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, 2 hetente új papírt kell írni, és mindig le kell adnod a munkahelyeden. Én mondjuk csak 4 hetente mentem a papírokért (ugye úgy 2-t kaptam) és úgy adtam le egyszerre 4 hetet, nem rohangásztam 2 hetente.
2015. máj. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!