Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg GYED-en vagyok, a 8...

Jelenleg GYED-en vagyok, a 8 hónapos lányommal. Mi jár a második gyerek születése után? Mármint ha pl. a kicsivel 2 éves koráig kapom a GYED-et és ha közben megszületik a második, ugyan úgy csak a GYED jár az 1. gyerek után?

Figyelt kérdés
2015. máj. 28. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha továbbra is megvan a munkaviszonyod, akkor az első gyerek után kapod a csedet (tgyást) majd gyedet, a 2.-ra meg párhuzamosan a gyedet majd gyest.
2015. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tgyást már nem kapok, lejárt a 168 nap, csak gyed van. Akkor nem tettem fel jól a kérdést. Ha már megszületett a második kicsi is, akkor, hogy jön a gyed, mennyi az összege? Mármint nem pontosan, mert az mindenkinél változó, fizetés függő. 1-et kapok 1 gyerek után, vagy kétszeresen mert már két gyerek van?
2015. máj. 28. 12:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem értettél azon amit írtam? Nyilván tudom hogy mostmár gyedet kapsz, de ha megszületik a 2. rá fogsz kapni újra tgyást, majd gyedet. És azzal párhuzamosan kapod az első után is az aktuális ellátást. Gyedet vagy gyest, attól függ mikor születik.
2015. máj. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Szóval mind a 2 gyerekre megkapod az összes ellátást, mindig az aktuálisat. pl. ha az első 22 hónapos mikor megszületik a kicsi, akkor a kicsire kapod a tgyást, a nagyra a gyedet. Aztán ha betölti a nagyobb a 2 évet, akkor rá már csak gyest kapsz, és így tovább.
2015. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem világos, de nem kell agresszívan leharapni a fejemet! Köszönöm a kedves válaszod!
2015. máj. 28. 12:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer, így már teljesen világos.
2015. máj. 28. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Szívesen. :)
2015. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:)
2015. máj. 28. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!