Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Június 9-én lejár a TGYÁS-om,...

Június 9-én lejár a TGYÁS-om, a GYED-et hogyan és hol kell intézni? Mennyi idő míg megkapom az első gyed-em?

Figyelt kérdés
2015. máj. 29. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, ha a munkahelyed nem kifizető hely, akkor kérni kell tőlük egy igazolást a gyed számításához (ők valszeg tudni fogják, mi kell), neked ki kell tölteni az igényléshez egy nyomtatványt (netről letölthető). Én postán adtam fel az illetékes oep címére. Április 6-ig járt a tgyás, április 10-e környékén küldtem el az igénylést, mert a munkahelyem későn adta ki a papírt (pedig már márciusban megkértem), és csak május 20-án utaltak.

Ha a munkahely kifizetőhely, akkor nem tudom.

2015. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már nem ártott volna megigényelned, hogy folyamatos legyen. Na de mindegy. Mostmár minél hamarabb nyújtsd be. Töltsd ki az igénylőt, és add le a munkahelyeden.
2015. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a munkahely kifizetőhely, akkor nekik kell odaadni az igazolást. Ha nem kifizetőhely, akkor is valószínű, hogy beküldik ők, ritkán szokták kiadni a jövedelemigazolást, hogy a dolgozó küldje be. De amúgy ugyanúgy kell csinálni, mint a csed igénylésnél.
2015. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha a munkahely kifizetőhely, akkor nekik kell odaadni az igazolást. "


Igénylőt akartam írni, nem igazolást.

2015. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor már nem kell elmenni az OEP-hez? Régen be kellett menni.
2015. máj. 29. 15:00
 6/6 anonim ***** válasza:
csedet most hogy igényelted?
2015. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!