Magzati adókedvezmény?

Figyelt kérdés
Abban az esetben is jár az adókedvezmény ha csak élettársi kapcsolatban élünk, de ugyanaz a bejelentett lakcímünk?Vagy csak abban az esetben jár ha házasok is vagyunk?
2015. jún. 3. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen, így is jár.
2015. jún. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

elvileg csak házasság esetén veheti a férj igénybe, de te amúgy is.

mi pl visszaigényeltük, mert lecsúsztunk róla, azt ha a férjem kéri csak 40et kapunk, de én kértem így megkaptuk a 60ezret. terhesség alatt házasodtunk, így a férjem csak attól a hónaptól igényelhette volna vissza ahonnan házasok voltunk.

2015. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak sajnos én veszélyeztetett terhesség miatt táppénzen vagyok.Páromnak pedig alapból több a bruttója mint nekem,gondolom emiatt is inkább neki kellene igényelnie.
2015. jún. 3. 16:26
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha élettársi kapcsolatban éltek, akkor év közben a magzati adókedvezményt csak Te veheted igénybe. Párod csak akkor igényelhetné, ha házasok lennétek, de így is a jövő évi adóbevallásban utólag visszaigényelheti.
2015. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem az a legegyszerűbb módja ha jövőre ő igényli vissza.köszi a segítséget.
2015. jún. 3. 16:37
 6/14 anonim ***** válasza:

"Páromnak pedig alapból több a bruttója mint nekem,gondolom emiatt is inkább neki kellene igényelnie."



Nem százalékos, hanem FIX kedvezményről van szó, nem jártok jobban azzal, ha ő veszi igénybe. Csak akkor lenne így, ha neked egyáltalán nem lenne kereseted.

2015. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De én ígyhogy táppénzen vagyok semmiképp nem vehetem most igénybe,igaz?
2015. jún. 3. 18:32
 8/14 anonim ***** válasza:

Már miért ne vehetnéd igénybe?

A táppénz adóköteles jövedelem.

2015. jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
nem igaz hogy jövőre visszaigényelheti. mivel nem házasok most így nem érvényes. a sima adókedvezményhez nem kell házasság. tehát nyugodtan kérdezd meg és igényeld te.
2015. jún. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

6-os, dehogyisnem jár rosszabbul...

Nem fix. Ha nincs annyi adója a táppénzének, akkor csak annyit kap, amennyit a táppénz adója elbír.

Nekem is csak 8300 ft jár, mert bruttó 50 valamennyi a táppénzem. Ebből 16% az adó, ami nem éri el a 10.000 ft-ot, és ebből nem vonnak eü járulékot, amiből még érvényesíteni lehetne a fennmaradó összeget.

2015. jún. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!