Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed mellett táppénzre mennék....

Gyed mellett táppénzre mennék. A munkáltató megteheti azt, hogy nem engedélyezi a táppénzt?

Figyelt kérdés
Kifizető hely a munkahelyem.Egy autó ipari vállalat. Az orvos biztos felvesz táppénzre,csak nem tudom,hogy a munkahelyemen ezt felülbírálhatják e? Ha kérvényezem a szabijaim kiadását kötelező kiadniuk?Köszönöm ha valaki segít.

2015. jún. 9. 14:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A párom nem rég jött ki a HR vezetőtől,kerek perec rákérdezett,hogy mi a helyzet ezzel.Azt mondták neki,hogy ne írjuk rá a kérvényre,hogy terhes vagyok.Így akkor most biztos ők is csalnak.A szabim utolsó napjától mehetek táppénzre ők ezt nem fogják megakadályozni.Nem csalok csak azt szeretném kérni JOGOSAN ami jár.Nem gondoltam volna,hogy ilyen a cég,sokkal jobban tartottam tőlük.De én személy szerint 10 éve dolgozok itt,a párom meg 20 éve.Normálisak voltak.És én is normális adó és tb fizető ember vagyok.17 éves koromtól munkaviszonyom van.Tehát NEM vagyok csaló!Köszönöm aki érdembe hozzá tudott szólni.
2015. jún. 9. 19:12
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező, nem kell egy napra sem konkrétan visszamenned dolgozni. Ahhoz hogy kapd a gyed mellett a tp-t a következőket kell tenned:

írsz egy kérelmet, hogy xy naptól fel szeretnéd függeszteni a fizu nélküli szabidat és ki szeretnéd venni a felhalmozott szabikat(min. 30 nappal írd meg hamarabb a kérelmet, mint a benne lévő időpont). Ezt a legjobb tértivevényesen eljuttatni a munkáltatónak, hogy legyen bizonyítékod az átvételre, erre ő köteles reagálni. Ha mégsem reagálni, akkor az átvételtől számított 30. napon érvénybe lép, hogy megszűnik a fizu nélküli szabid. Ha nem írt semmit, akkor a 31. napon bemész, hogy felvennéd a munkát. Az aznapot benn töltöd és a következő napon eljössz tp-re. Ha szabályszerűen reagált, akkor a levélben megírja, hogy xy naptól megszünteti a fizu nélküli szabidat és elkezdi a szabik kiadását. Ha elkezdődik a szabid kiadása 1 napot szabin leszel másnap beviszed a tp-s papírodat és kész.

Fontos, hogy a kérelemmel egyidőben tudasd azt is, hogy terhes vagy így védetté válsz. Tehát amit a párodnak mondtak nehogy megfogadjátok, sőt jobb ha már a kérvénybe megírod, hogy egyébként terhes vagy. Ha nem írjátok rá kirúghatna (bár mostmár tv szerint, ugye nem is lennél köteles bejelenteni, hogy az vagy, anélkül is védettséget élvezel). És ami a legfontosabb, nem kell az összes szabit kivenned és utána tp elég 1 nap szabi is másnaptól táppénz.

A munkáltató nem tagadhatja meg a fizu nélküli szabid megszakítását és a szabi kiadását sem. Ezt tv írja elő. Tehát ne félj.

9-esnek írom ez nem csalás semmilyen formában tv írja elő, ha ő megszünteti a fizu nélkülijét a munkáltató csak elfogadhatja a döntést, nincs választása és a szabiját is ki kell adnia, ill. a gyedet nem kell megszüntetnie. Ha válaszolsz illene tudni a jelenlegi szabályozást. Nekem korrekt a munkahelyem és én is kihasználtam, hogy veszélyeztetett terhesként kaptam a gyest (mivel pont elmúlt 2 mire igényeltem a tp-t) + tp-t, majd a tgyás + gyest.

2015. jún. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsónak.Pont ezért mondta a hölgy,hogy ne jelentsük be mert így is védett leszek.És senkinek semmi köze hozzá.De ha bejelentem akkor nem köteles elfogadni a táppénz igényemet.De tényleg hasznos dolgokat írtál,nagyon szépen köszönöm.Jövőhét hétfőn kezdem intézni.
2015. jún. 9. 19:40
 14/15 anonim ***** válasza:
50%
Pedig köteles elfogadni. Semmi köze hozzá, hogy téged kiírnak-e tp-re, mert ugye a kérvénybe nem írod bele, hogy te utána tpre mész (mert ezt elvben ugye nem tudhatod előre :)). A kérvénybe csak annyi megy, hogy xy naptól megszünteted a fizu nélküli szabidat, kéred a felgyűlt szabik kiadását és egyébként bejelented, hogy újra babát vársz. Az, hogy te a szabi megkezdése után tpre jössz az már másik dolog, de megtagadni azt sem tagadhatja, hiszen ha megkezded a szabit keresőtevékenységet végző leszel, így onnantól bármikor tp-re jogosult vagy a gyed mellett és ő tpről nem is dönthet, neki kötelessége az oep felé továbbítani a papírodat és kész. Tehát a munkáltató ebben a helyzetben most semmiben nem dönthet csak elfogadja amit te "akarsz".
2015. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
42%
na most csalódtam nem csak a cigányok élnek segélyből hanem sok undorító ember is múltkor bent voltam munka ügyiben aztán jött egy nő hogy jogosult e munka nélküli segélybe mondják tudnak neki munkát adni erre a nő ja az nem érdekel csak a segély aztán fogta magát és elment ez undorító!
2015. jún. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!