Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Négy éves munkaviszonyom van,...

Négy éves munkaviszonyom van, de táppénzre vettek veszélyeztetett terhesként? Bővebben lent?

Figyelt kérdés
Szóval... Négy évig dolgoztam vendéglátásban, de táppénzre vettek, 8 hetes terhesen. Veszélyeztetett lettem, már csak azért is mert tavaly volt egy vetélésem, és most is volt egy kis baj. De már a 12 hetet is betöltöttem, és a legutóbbi uh.-n semmi problémát nem találtak. Aminek tény hogy iszonyatosan örülök, de a leletre nem írták rá hogy veszélyeztetett vagyok és konkrétan a házi orvosom nem akar kiírni táppénzre. Mert azt mondja hogy szimplán egy terhességgel nem írhat ki. Neki igazolnia kell miért tart táppénzen. Nem tudok visszamenni dolgozni hiszen több mint 500km.re dolgoztam a szülőhazámtól. Mert most haza jöttem. Most mit lehet tenni ilyenkor? Annyit mondtak menjek tanácsadasra ott segitenek majd. Ha megszűnik a táppénzem akkor gyed.et sem kapok?
2015. jún. 11. 12:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Most 14 hetes terhes vagyok.
2015. jún. 11. 12:32
 2/9 anonim ***** válasza:

szia!

Én is veszélyeztetett terhes vagyok. nekem havonta kell vinnem a nőgyógyásztól a szakvéleményt, hogy veszélyeztetett terhesség és ez alapján ír ki mindig táppénzre tovább az orvos. A tiéd nem tudom miért kötekedik. Menj vissza a nőgyógyászhoz és kérd meg, hogy írjon egy normális papírt, ami miatt kiír a háziorvos. Ha lejár a táppénzed fogod kapni a gyed-et. Hiszen van 4 év bejelentett munkaviszonyod.

2015. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nőgyógyásztól kérj igazolást a veszélyeztetett terhességről, ez alapján továbbra is ki kell írnia a háziorvosnak táppénzre.

Ha megvan a munkaviszonyod, illetve szülésig táppénzen leszel, akkor természetesen jár a CSED, GYED, ne aggódj!

2015. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kicsit aggódom, mert egyedül fogom felnevelni... :-(
2015. jún. 11. 12:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Külföldön dolgoztál, és hazajössz szülni? Hazaköltözöl? Akkor sajnos nem fog járni, mert ugyan beleszámít a külföldi munkavégzés a gyedbe, de az utolsó munkahelynek itthon kell lennie.

Táppénzhez valóban a nőgyógyász ad papírt, ami alapján a háziorvosod kiír.

Ha nem mész táppénzre, de nem is dolgozol, akkor megszűnik a munkaviszonyod.

2015. jún. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem dolgoztam külföldön. :-) Magyarországon dolgoztam. Most akartam kimenni de így már nem fogok. :-) Legközelebb kedden lesz tanácsadás , oda küldtek a nőgyógyásztól, mert még orvost nem fogadtam. Na csak kapok egy igazolást. Akkor ha az első vizsgálatnál veszélyeztettként vettek fel, ez nem változhat szülésig, akkor sem ha minden rendben? Bocsi ha értetlen vagyok, de nem azért dolgoztam 4 évet hogy ne kapjak semmit a baba mellé, főlegígy hogy egyedül maradtam.
2015. jún. 11. 12:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért azt tudd, hogy ha tappenzen vagy, az landolt lakhelzeden vagy köteles tartozkodni, elméletileg csak és kizárólag az orvoshoz mehetnel...

Amúgy meg ha veszélyeztett terhes vagy, erről ad igazolást a nogyogyasz, a haziorvos meg köteles ki írni vele

2015. jún. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. jún. 11. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó ez nem egészen így van, attól függ miért lesz valaki veszélyeztetett terhes. Én is az voltam mindkétszer. Az elsőnél ettől függetlenül jártam dolgozni amíg tudtam, a másodiknál már nem tudtam menni a sok rosszulléttől és akkor sem leginkább itthon voltam hanem anyuméknál, mert így napközben ha a nagyobb hazajött az oviból tudott anyum is segíteni. Nekem a doki is azt mondta az a lényeg, hogy mi van a tp papírra írva, ha az van rá írva hogy otthon kell tartózkodnod és csak x-y óráig mehetsz ki na akkor tényleg otthon kell lenni ill. még akkor is fennállhat az ami nálam, hogy pl máshol vagy mert ott rád is tudnak figyelni és nem otthon vagy egyedül.

Kérdező nem értem, hogy a korábbi vetélésed miért nem került felvezetésre, mert ez igen is rizikófaktor. Nekem csak 1 petefészkem van (a másikat ciszta miatt távolították el), és már ez magában veszélyeztetett előzmény. Ha mész a nőgyógyászhoz erre kérdezz rá, mert az viszont való igaz, hogy a háziorvos leginkább az alapján tud tp-re venni, hogy mit adott a nőgyógyász javaslatot.

2015. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!