Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kicsit bonyolultabb GYED kérdés?

Kicsit bonyolultabb GYED kérdés?

Figyelt kérdés
Jelenleg fizetés nélküli szabin vagyok. Fiam után a GYES, most május 20-al járt le. Október elején születik a tesó. Most egy volt MÁK-os ismerős azt mondta,hogy ha visszajelentenek ugyanazzal a fizuval, amivel anno eljöttem szülni, és egyből el tudnék menni veszélyeztetett terhesként táppénzre, akkor kapnék GYED-et ismét.Ez így igaz lehet?
2015. jún. 15. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel fennáll a munkaviszonyod, így mindenképpen fogsz kapni csedet és gyedet.

Május 20-án lejárt a gyesed, akkor elvileg vissza kell menned dolgozni, és most a szabikat töltöd, ugye?

És nem "visszajelentenek", hanem megszűnik a fizetés nélküli szabid. Eddig is állományban voltál, nem jelentettek ki.

Vagy megszűnt a munkaviszonyod valamikor?

2015. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem igazad van, csak fizu nélkülin vagyok.

Akkor szerinted kapnék GYED-et egyébként is?

Igazából ez egy családi vállalkozás, édesapám a főnököm. A MÁK-os ismerős viszont nem biztos,hogy kapnék GYED-et!

Tehát szerinted,ha maradnék mondjuk fizu nélküli szabin a szülésig, akkor is kapnék GYED-et?

2015. jún. 15. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Mióta áll fenn a munkaviszonyod?
2015. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2010 óta.

Fizu nélküli szabin azért voltam,hogy apunak ne kelljen utánam járulékot fizetni, amíg itthon vagyok, de legyek továbbra is biztosítva.

Most az is felmerült,hogy ha most bejelentene picit több fizuval, akkor talán a GYED is magasabb lenne valamivel.

2015. jún. 15. 15:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az ismerősödnek. Ugyanis most te csak lógsz a levegőben. Ugye hivatalosan május 20-al lejárt a fizu nélkülid, lehet hosszabbítani viszont majd akkor neked kell magad után fizetni a tbdet, hiszen semmilyen ellátást nem kapsz. Tényleg az volna a legjobb, ha kivennél 1 nap szabit majd tp, és esetleg a szülés előtt 28 nappal igényled meg a csedet (csak hogy annyival is kevesebb járulékot fizessen a apukád). Elvben egyébként még pont beleférnél a 180 napba, de sose lehet tudni. Én inkább biztosra mennék.
2015. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

De akkor az is működhet, hogy mondjuk apu holnaptól bejelent egy kicsit több fizuval, és elmegyek tp-re, és csak a szüléstől igénylem a CSED-et? Így működhetne?

2015. jún. 15. 15:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Még egy kérdés!

Van értelme elmennem egyáltalán tp-re? Gondolom,ha nem megyek,akkor is ugyanannyi járulékot kell utánam fizetni?

2015. jún. 16. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!