Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi CSED-et kapok? Kiszámol...

Mennyi CSED-et kapok? Kiszámolná valaki nekem?

Figyelt kérdés

Augusztus 10-re vagyok kiírva, a szülés előtt 28 nappal már szeretném igénybe venni. 131 000 a bruttóm, adókedvezményt igénybe veszek. Kiszámolná nekem valaki, hogy pontosan mennyi?

Valamint július 1-től táppénzen leszek addig amíg nem jár a CSED, (kb július 12 ha jól számoltam) így akkor augusztusban mennyit kapok majd?

Én is próbáltam kiszámolni ,de egy hozzáértő azért biztosabban tudja. :)


2015. jún. 18. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem atomfizika, ráadásul 1000 kalkulátor is van a neten.

131 000,- 70 %-a mínusz 16 % SZJA plusz 10 000,- adókedvezmény.

2015. jún. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja kb annyi, ha fix béred van nem nagyon lehet eltérés, ha kicsit is változó akkor lehet nagyobb eltérés.

Tehát ha mondjuk júl. 12-től igényleg a csedet a számítási alapod április 30-tól visszafelé 180 nap (ha van annyid, ha nincs megnézik 120 van-e, de tételezzük fel, hogy 180 napod van). Szóval megnézik ez idő alatt mennyi volt az eb járulékalapod ezt átlagolják napi szintre majd ennek veszik a 70%-át ez lesz a bruttó csed alapod, amiból lejön 16% szja. Mivel te veszed majd igénybe a családi kedvezményt, így a 10.000 Ft még hozzá fog jönni.

2015. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!