Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz kérdés!? Sürgős!

Táppénz kérdés!? Sürgős!

Figyelt kérdés

2015.június 17-től vagyok táppénzen,9-es kóddal. A nőgyógyász ezt a szokásos négyzet alakú táppénzes papírt adta, az aszisztens azt mondta, hogy ez 28 napig érvényes.

Ma voltam bent a munkahelyemen és azt mondták, hogy ez csak 7 napra érvényes, és menjek vissza a dokihoz 30-án és kérjem a táppénz folytatását (ilyen hosszúkás táppénzes papírt), mert csak így tudják lezárni nekem ezt a hónapot.Illetve ha ez a papír csak 7 napra szól akkor a fennmaradó napokkal a hónapban mi lesz, ha csak 30-án megyek vissza.


Most ez tényleg így van? Vagy tud erről valaki valamit?



2015. jún. 19. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, így van. Bármilyen okod is van rá, először csak 7 napra vesznek táppénzre, a következő papír pedig majd két hétre szól.


Hogy mi lesz, ha nem mész vissza?

Megszakad a biztosítási jogviszonyod.

2015. jún. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És akkor ez a hét nap most munkanap vagy csak sima nap?23-án vagy 25 én kell akkor visszamennem? De akkor miért mondták a munkahelyemen, hogy 30-án menjek?
2015. jún. 19. 16:41
 3/4 anonim ***** válasza:
23-án visszamész és megkapod ezt a 7 napos papirt, utána akkor mész ahogy szeretnéd, ha 30-ával szeretnéd lezáratni tehát hónap végével akkor elsején menj vissza, mert előre nem zárnak le napot hiszen bármikor kórházba kerülhetsz. A tp papírnál az a lényeg, hogy úgy fizetik ki ahogy leadod, tehát ha 3 hét akkor annyit aztán a következőnél 5 hét vagy 4 hét, ahogy kijön ahogy mész a papìrokért. Nekem mivel kifizetőhely a munkahelyem rendesen leszámfejtették előre mivel folyamatosan kapcsolatban voltunk, igy tudta hiába lesz csak mindjuk 5-én papír, hó végéig leszámfejtett. De ez munkaügyis függő is.
2015. jún. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mostmár nagyjából értem a lényeget! Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld kéz!
2015. jún. 19. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!