Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha postán kapom a baba utáni...

Ha postán kapom a baba utáni a ellátásokat, elveheti a vh a gyerek pénzét? Mi okból vehetik el egyáltalán? Pl. Akkor ha valaki jogtalanul veszi fel?

Figyelt kérdés
2015. jún. 20. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a gyerek pénze, hanem a tied, csk csak gyerek ellátására kell(ene) fordítani.

Tgyas, gyed, gyes, csaladipotlek nem végrehajtható, kivéve ha az adott juttatást jogtalanul vetted fel.

2015. jún. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ellátásból levonni csak jogalap nélkül felvett ellátást lehet, akkor eleve a csökkentett összeget utalják ki neked. Postai úton nem fér hozzá vh, de a számlára kifizetett ellátás nem mentes a végrehajtás alól, azt a vht szabályainak betartása mellett viheti.
2015. jún. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha jogtalanul veszed fel, akkor mindegy, h postán kaptad, akkor is vissza kell fizetni.
2015. jún. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem azért kérdeztem,hogy én jogosulatlanul venném fel a juttatást,hanem a számlámon inkasszó van és, mindig levonnak x összeget havonta.És olyan nincs, hogy a közös képviselő szól a behajtónak hogy y nak van postán érkező pènze?Csak a bankszámlára utalt bármilyen forrásból érkező pénzeket vonhatják le?
2015. jún. 20. 10:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Bankszámla más, főleg ha inkasszó van rajta. Ott az a lényeg, hogy a törvény szerinti mértéket inkasszózhatja a bank mivel ő nem vizsgálja a bankszámlára érkező pénz honnan származik (ez automatikusan megy végbe nem 1 emberke végzi), DE ha bemész akkor szoktak (mi igen) külön megállapodást készíteni arra az összegre, ami ellátás az adott bankszámlán.
2015. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a tanácsod,de én a gyest+csp-t postán kapom.Csak zárolva van a számlám, de arra apám pénze jön,ès efektive tőle vonják azt a tartozást amit tulajdonképpen ő csinálta, csak mivel anno 6éve mamám ràm íratta a tulajdonjogot.De ez hosszú sztori.Csak engem vesznek elő a közös k ügyében.És a képviselő irodás nővel beszéltem és. fèlek hogy szólni fog a vh-nak.De ezek szerint nem vehetik el a juttatásokat.
2015. jún. 20. 18:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én közös képviseletnél dolgozom.

Azt tanácsolom, hogy vedd fel a kapcsolatot velük, és tisztázd a helyzetet. Mondd meg, hogy szeretnél fizetni, csak apránként tudsz (már ha szeretnél).

Mert ha csak lapítasz, és nem szólsz semmit, a számládról nem lehet végrehajtani, és csak nő a tartozás, akkor egyrészt minden jogi költséget veled (mint tulajdonossal) fizettetnek ki, másrészt így előbb utóbb jelzálogjogot fognak bejegyezni az ingatlanra.

2015. jún. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, utolsó válaszoló, de már régen letiltásra került az összeg ( minimális kamattal, végrehajtót megkerestem) úgy h sok mindent nem tudok csinálni.
2015. jún. 22. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!