Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed és ápolási díj együtt?

Nyikiric kérdése:

Gyed és ápolási díj együtt?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne van e itt olyan köztetek aki egyszerre kap gyedet az egyik gyerek után, a másik után viszont ápolási díjat? Köszönöm

2015. jún. 24. 11:32
 1/2 Manyabanya válasza:

Szia!

Nem pont ápolási díjat, hanem az egyik után kapok gyedet (most lesz másfél éves) , a másik még a pocakban, ő utána táppénzen vagyok. Elvileg minden mehet, mindennel, csak ikrek esetében más a helyzet. Pl hiába vagy gyeden a gyerkőccel, apa is kivehet táppénzt ugyanarra a gyerekre.

A neten minden fönn van, keress rá. Csak a hivatalnokok nem nagyon szeretnek erről tájékoztatni. Lényeg, hogy ha nem egyszerre születtek (egy várandósságból, azaz nem ikrek), akkor gyerekenként jár minden!!! Nézz utána, mert nagyon sok pénzről van szó, csak tényleg elég sok papírmunka, ezért nem szokták szeretni. De ne tántorodj el!

2015. jún. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszod! A kormányablaknál azt mondták nem jár a gyed mellett az ápolási, hiába két külön gyermekről van szó. Bár tényleg csak azt nem értem, hogy ha gyed jár a picimre és eddig járt az emelt csp a gyessel akkor most a gyes helyett miért nem járhat az ápolási. Rohadtul nem értem de mindegy. Ez a bürokrácia.
2015. júl. 1. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!