Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha apa veszi igénybe a GYED...

Ha apa veszi igénybe a GYED extrát?

Figyelt kérdés

Sokkal jobban járnánk ha párom venné igénybe lányunk születése után a GYed-et a bére mellé, mivel magasabb a fizetése, persze én itthon maradnék a kicsivel. De nem tudom, hogyan tovább. Segítenétek?


- Akkor én fizetés nélküli szabadságra megyek? (munkáltatóm szerencsére rugalmas, így ez megoldható, ha ez szükséges.)


- Gondolom, míg fizetés nélküli szabin vagyok, az nem számít bele majd a tesó érkezésénél az "alapokba".


- Ha utána visszamegyek dolgozni, majd terhesség esetén ha esetlegesen táppénzre kell jönnöm, mennyi idő táppénzre leszek jogosult, a fizetetlen szabi előtti idő is beleszámít vagy csak amit utána dolgoztam?


Köszönöm a segítséget!


2015. jún. 25. 21:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve még egy kérdés: apának miből számolják a GYED-et előző lezárt év?
2015. jún. 25. 21:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia.

az én férjem április 1 től igényelte az utolsó 3 hónapot vették figyelekbe, az alapján számoltak és most júliusba fogja az elsőt meg kapni mett ilyenkor 60 napig felfüggesztik. Ja és agyermem 1 éves korátol 2 éves koráig igényelheti apuka. És maximum 2 szakba 8 órába lehet dolgoznia.

2015. jún. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem mehet apa gyedre... csak ha a csed időszak letelik, akkor mehet ő, de akkor neki kell otthon maradnia vele, kereső tevékenységet nem lehet folytatni gyed mellett a gyerek 1 éves koráig
2015. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Január 1-től változik a törvény, amikor már a gyermek 6.hónapos korától lehet igényelni a Gyed extrát, és mellette korlátlan időtartamban dolgozni is.

Január 1-ig csak a gyermek 1 éves koráig mindenképp otthno kell lenni csak azután lehet korlátlanul dolgozni.

Ja és csak akkor igényelhet apuka gyedet,ha előtte már a csed (tgyás) lejárt,de az csak anyuka tudja igénybe venni.

Összességében:

Ha még január 1-ig nem jár le a csed ( gondolom nem, mert még meg sem született a gyereked) így a csedet te igényeld meg, az nagyjából 5,5 hónapig jár, addig eljön a január 1 és utána már igényeheti apuka a gyedet.


Mi is ezt szeretnénk, én októberben szülök.

2015. jún. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat, meglátszik este már fáradt voltam, szóval az első szülinap után-t akartam írni :)
2015. jún. 26. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!