Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Magzati családi kedvezményt...

Magzati családi kedvezményt mikortól lehet igényelni? (Magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Az orvosom azt mondta,hogy a terhesség 15.hetétől adhat ki igazolást.

Most a papíromon az van, hogy 05.08-án betöltöttem a 90.napot viszont 05.08-án kezdtem a 15.terhességi hetet.

Tudnál dátummal és terhességi idővel példákat írni,hogy Te mikortól kaptál igazolást?


2015. jún. 30. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazolom, hogy fennt nevezett 15 hetes terhes.

Terhessége 13. hetét 2015.03.30 töltötte (91, nap)

Kelt 2015.04.15

2015. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91 nap dereng az pedig betöltött 13 hét. December 23 volt az utolsó menzim első napja, a védőnő adta ki az igazolást, március 24-től igényelhettem.
2015. jún. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja az orvos pecsetelt nálam is, a védőnő csak kitoltotte.
2015. jún. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Betöltött 90. naptól jár, nem a 15. héttől.
2015. jún. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem elég link volt a doki, remélem nem lesz belőle bajom, ugyanis 12 hét 4 napos (88 nap) voltam, amikorra írta a betöltött 91. napot.

Egyébként egyik doki így, másik úgy. Van, aki a magzat 91. napjától, van, aki a terhesség 91. napjától írja az igazolást. Az ugye plusz 2 hét...

2015. jún. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak nem mindegy, hogy áprilistól kapom majd vagy csak májustól.

Akkor maximum elmegyek egy másik dokihoz is tanácsadásra, és kérek tőle is papírt.

2015. jún. 30. 10:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát a tiéddel csak az a baj, hogy azt írta rá, hogy 05.08-án töltötted a 90. napot. Vagyis ha igényelnéd a családi kedvezményt azt csak májustól tehetnéd. Ha azt írta volna rá, hogy 05.08-án töltötted a 15. terhességi hetet, akkor igényelhetnéd ugye áprilistól is, mert a 91. nap már akkor megvolt, az igazolást meg ugye akkor állította ki (ugye elvben visszadátumozni nem lehet). Nekem pl mivel a 12. heti uh után voltam, mondta, hogy ezen a pár napon nem fog variálni. Előredátumozta a kiadást, vagyis én voltam azt hiszem szerdán nála és hétfői dátummal adta az igazolást, hogy azért már ne kelljen mégegyszer visszamennem. Másodiknál meg ugye később mentem, mint a 91 nap így ráírta, hogy mikor töltöttem a 91. napot és jelenleg a 14. betöltött terhességi héten vagyok.

Az igazoláson az a lényeg, hogy a 91. napot mikorra írja, ezért "rossz" neked az igazolás.

2015. jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!