Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyás-hoz 365 vagy 180 nap...

Tgyás-hoz 365 vagy 180 nap munkaviszonynak kell meglenni hogy kapjam?

Figyelt kérdés
mindenhol mást látok, hallok...valahol azt írják hogy 180 nap, valahol meg 365 biztosított nap kell hozzá. Még egy napot sem voltam munkába bejelentve, mert most végeztem a sulival, de baba lesz... azon gondolkodtunk itthon hogy bejelentenek a kft-hez, csak hát nemtudom hogy elég e a 180nap munkaviszony hogy kapjam a TGYÁS-t...nagyon sokat olvastam róla, mindenhol mást írnak!

2015. jún. 30. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:

a tgyáshoz(csed) való jogosultsághoz szülés előtti 2 évben 365 nap munkaviszony kell(a hallgatói jogviszonyt nem udom milyen arányban nézik hozzá)


ha ebből van 180 nap folyamatos munkaviszony, akkor az összegét ennek átlagából fogják számítani, ha nincs, akkor az utolsó szerződés szerinti bér lesz az alapja


tehát 365 nap a jogosultsághoz kell

180 nap, meg az összegének számításához, de ez nem fontos.


a 180 nap folyamatos m.viszony akkor van meg, ha pl egy 4 és egy 2 hónapos között nincs 30 nap szünet

2015. jún. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csedhez (tgyás) és gyedhez is szülést megelőző 2 évben kell lenni 365 napnak. Ennek nem kell folyamatosnak lennie.

Ha nappalin tanultál több mint 1 évig, akkor onnan beleszámíthatnak 180 napot, ha a tanulmányi idő beleesik a szülést megelőző 2 évbe. De, mellé mindenképpen kell legalább 185 nap rendesen bejelentett munka és szüléskor is be kell, hogy legyél jelentve.

Illetve, ha a felsőoktatásban tanultál és nappalin és ha megszülsz a diploma után 1 éven belül, akkor diplomás gyed is járhat.

Ha egyik sem jön össze, akkor gyesre leszel jogosult, normál esetben 3 évig.

2015. jún. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

na most, júliustól leszek bejelentve a kft-hez, és kb március vége-április lején fogok szülni...mivel ez a családban van a kft, így folyamatosan beleszek jelentve napi 8órában, tehát a 180napom meglesz, sőt be is maradok jelentve....de 365 napom munkaviszonyban nem lesz meg...de ha a 180napot is kiszámítják és kapok valamit akkor ÁMEN legyen és örüljek!

2015. jún. 30. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég 180 nap. 365 kell mint ahogy írták. Mivel nem felsőoktatásban tanultál az sem számít bele. Viszont ha terhesen jelentenek be még nav ellenőrzést is kapnak. Ha április elejére várod akkor még nem is lehetsz terhes. Kamu.
2015. jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

ez is a te kérdésed, ott egy kommentben ezt írod: köszönöm a válaszokat! :) Jó babavárást és egészséget! Nem felvágni szeretnék, de én 2éve gyujtogetek és eddig összegyűlt 1.160.000 Ft! plussz havonta a gyed... Azért kérdeztem hogy meddig elég ez?! kiságy meg ezek vannak, csak rucik meg drogéria termékek nincsenek...

Tényleg nem felvágni szeretnék!!!!!! csak első babám lesz és nemtudom hogy havonta mennyiből jön ki...


Most akkor hogy van ez? Csak én nem értem?

2015. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták elég a 185 nap ha előtte nappalin tanultál, elég a középsuli is, abból beszámítanak 180 napot ha beleesik a nézett időszakban.
2015. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

El kell keserítselek, ami egyszer a netre felkerül, ottmarad. Leveheted a neved a kérdés elől, de akkor is kiderül.

[link]


De hogy a kérdésre is válaszoljak. Ha most tanultál, akkor beszámít abból is 180 nap. A bejelentéssel tényleg óvatosan, nehogy jöjjön a NAV.

2015. jún. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy nem az a lényeg, hogy hány órába jelentenek be, nap 4 óra is 1 napnak minősül.

A csed és gyed összegét az határozza meg, hogy mennyivel jelentenek be.

2015. júl. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!