Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan járnék a legjobban?

Hogyan járnék a legjobban?

Figyelt kérdés
Kislányom első szülinapja után apa venné igénybe a gyedet, mivel ő durván 50-rel több gyedre jogosult. Viszont én még nem tudok visszamenni dolgozni, nem akarom 1 évesen bölcsibe adni a lányom. Viszont ha itthon maradok, akkor fizetem magam után a TB-t, de akkor következő baba (úgy tervezzük 2017 májusa körülre szeretnék, persze ahogy alakul) után nem kapnék csak gyest. Tippek?
2015. júl. 24. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj GYED-en te. Mert hiába jogosult a férjed több GYED-re, de szerintem az apa fizetése és a te GYEd-et még mindig többre jön ki, mint csak az apának járó GYED.
2015. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, mivel egy éves kora után veszi igénybe, így ő kap fizut is és gyedet is.Emiatt a dilemma.
2015. júl. 24. 10:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Te viszont elveszíted az állásod, ha a gyed lemondása után nem mégy vissza. Megéri?
2015. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

fogj egy papírt és tételesen írd fel a gyerek 3 éves koráig és a kistesó 3 éves koráig a bevételt utánuk ha te veszed igénybe és akkor is ha apa veszi igénybe ugye azzal, hogy ha a kicsi megszületik akkor te gyest kaphatsz már csak és a nagyra is te igényelheted csak.

számold ki... na meg az 50-ből vond le a tb-t is

én már csak amiatt se vállalnám be, mert nem lesz hova visszamenned, a céged nyilván nem tart meg évekig csak úgy a polcon :(


egyébként tudom most ez nagyon nem mindegy, de a szüleim ismerettségi körében nagy probléma, hogy születnek az unokák és még van x ledolgozandó évük. te is ha nem kapsz majd 2 évig vagy kicsivel együtt 3-4 évig ellátást, akkor ennyivel több évig kell majd gürizni. szóval hosszútávon 1 évig havi +40E szerintem nem éri meg

2015. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére jó munkahelyem van, megtartanának fizetés nélküli szabin, szóval ez nem probléma, de a többi sajnos igen. Akkor valószínű marad, hogy én igénylem.
2015. júl. 24. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!