Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2015. július 1. utáni változás...

Bozót kérdése:

2015. július 1. utáni változások második gyerek érkezésénél?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2016. márciusában tölti majd a 3-at, addig járna a gyes. Úgy néz ki jön a tesó.:) Jól teszem, ha most kiveszem a felgyűlt szabimat, és utána táppénz, majd szülés előtt THGY? Vagy hogy járok jobban? Esetleg mondjam vissza a gyest, és igényelje meg apa?
2015. júl. 30. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:

nincs semmi változás, 2014. januárja óta van gyed extra.

nem értem, miért lenne jó ha apa igényelné a gyest?

gyes mellett elmehetsz tp-re, ha van munkahelyed, csak vissza kell hozzá menned. ez mondjuk egy nap szabival is kivitelezhető. thgy nem tudom mi, csedre tudsz elmenni szülés előtt...

2015. júl. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad van, már lehet nem THGY, hanem CSed, arra gondoltam, amit a szülés előtt 28 nappal már lehet kérni. Azért gondoltam, hogy felmondom a gyest, mert volt egy olyan variáció eddig, hogy ha nem haladja meg a 180 napot a gyesben töltött időszak, akkor a béredet veszik alapul a következő gyerek juttatásainál. Ez most megszünt, államkincstáros ismerősöm mondta. De még mindig tartok attól, nehogy bezavarjon a gyes a számolásnál. Teljes káosz van bennem, bíztam benne, valami szakértő olvassa és felhomályosít...:)
2015. júl. 31. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!