Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi van akkor ha 1 honap kéne...

Mi van akkor ha 1 honap kéne ahoz hogy meglegyen az egy éves munkaviszonyom de csak 11 honap van táppénzel együtt? Nem kapok gyedet?

Figyelt kérdés

2015. nov. 17. 07:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"egyébként ha 4órásra vagy bejelentve akkor számold ki pontosan mennyi lenne a gyeded egyáltalán, mert m biztos, hogy több a gyesnél."


Attól függ mennyire van bejelentve. Önmagában a 4 órás munkaviszony nem jelenti, hogy kevés a keresete. Én voltam úgy 20 órás, hogy több volt a fizum mint másnak főállásban.

Ha a minimálbér arányos részére van bejelentve, akkor még így is több a gyed, mint a gyes, bár nem sokkal. A csed 5-6000-rel, a gyed meg kb. 2000-rel, de az is valami.

2015. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Tehát.január 21-től lesz meg a fél éves munkaviszonyom.Ezért január 23 tól már nem szeretnék dolgozni mert nehéz fizikai munkát végzek létrázok,viaszos vásznakat cipelek ,vágok,stb.minden reggel este ki és be pakolunk.Táskás boltba vagyok.Viszont most fog kiderülni hogy terhes vagyok-e ha igen ebbe a honapba leszek egy honapos.decemberbe 2 januárba 3 vagy is január közepe fele kb.És mivel aggodom ezért tettem fel a kérdést.Viszont az én főnköm máshogy csinálja a dolgokat... Mondták hogy avgy táppénzre küld vagy felajánlj egy összeget hogy ne kelljen neki fizetni.De abba ugy se megyek bele mert kell az 1 éves munkaviszonyhoz.Ugy hogy szerintetek ha néha felmászok a létrára lassan meg nem emelek annyit csak keveset pl 4-5 kg-ot meg néha leülök akkor az nem baj?Nem mondhatom el senkinek kollégáknak se emrt rögtön elmondják és táppénzre küldenek és nem lesz meg az egy év....akkor pedig nagy bajba leszek ha nem kapok gyedet....meg csedet.Viszont a csedet a munkáltatonak kell intézni ugy tudom és ő tuti nem fogja....amugy 79900 ft vagyok bejelentve 12200 bruttóval.
2015. nov. 19. 06:58
 13/15 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy táppénzre küld? Táppénzre az orvos küld, és nem a munkáltató. Ha Te vállalod, hogy februárig dolgozol, akkor azzal mi a gondja? Miért jobb neki, ha már hamarább táppénzre mész, és hamarább fizethet a semmire? (A táppénzed egyharmada)Mint inkább a béred a rendes munkádért? Tök logikátlan, és nem is teheti meg.

Egyébként meg a létrázástól nem lesz semmi bajod, pláne az elején. Én 20 hetes koromig dolgoztam ilyen helyen, rohangásztam egész nap, pakolászás, létrázás, stb.

2015. nov. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Túl sok a ha (kezdve azzal, hogy még nem is tudod, hogy terhes vagy-e), de játszunk el a gondolattal:


- a munkáltató NEM zavarhat táppénzre!

- törvényesen TE se dönthetsz úgy, hogy egészségügyi ok nélkül kiíratod magad (ha ok nélkül táppénzre mégy - és a létrázás nem ok, mert nem árt -, az táppénzcsalás),

- ha mégis táppénzre mennél: tudnod kell, hogy CSAK annyit lehetsz táppénzen, amennyit előtte dolgoztál (és max. 1 évet).

Tehát ha januártól kiíratnád magad, akkor csak 6 hónapot lehetnél táppénzen. Ami csak kicentizve elég, ha most pozitívat tesztelsz.

- és igen, nem kapsz CSED-et, GYED-et, ha nem lesz meg 365 nap szülésig.


Ha most negatív lesz, a helyedben még várnék a próbálkozás folytatásával. Nem jó ennyire kicentizni, hisz alapból se biztos, hogy terminusra szülsz, de rossz esetben koraszülött is lehet.

2015. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Tehát: Július 21.-től dolgozol.

Ha most tesztelnél pozitívat, és feltételezem rendszeresek a ciklusaid, akkor július végére lennél kiírva. Tehát éppen hogy, de meglenne az egy éved.


Táppénzre nem küldhet a munkáltató. Sőt, köteles könnyített beosztást adni, tehát amit terhesen is csinálhatsz. Ha nem tud, akkor fel kell mentenie a munkavégzés alól, és az alapbért kell fizetnie, amíg otthon vagy. Tehát ha táppénzre mennél ok nélkül, akkor neki tennél szívességet, és még csalnál is.


És ha nem kifizetőhely, akkor te is intézheted az igénylést az OEP-nél majd.

2015. nov. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!