Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2015-ben mennyi idő, mire...

2015-ben mennyi idő, mire elbírálják a CSP-t?

Figyelt kérdés
Augusztusban szültem. November 16.-án kérvényeztem személyes úton az anyaságit és a családit. Anyaságit hamar megkaptam, másfél hét alatt. Családi pótlékot azóta sem. Ma jutott eszembe, hogy már három hete. Nektek meddig tartott az elbírálás? Állítólag 2 hónapra visszamenőleg jár, de így ha pl. csak januárban utalják majd, akkor november-decemberre adnak csak visszamenőleg, vagy hogy?
2015. dec. 7. 08:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30 nap az elbírálás kb. A 2 hónapos visszamenőleges utalást pedig az igényléstől nézik, nem az első utalástól.
2015. dec. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Augusztus végén szültem, szeptember elején adtam be elektronikusan, október közepén utaltak.


A visszamenőlegesen 2 hónap a kérvény benyújtásához viszonyítva értendő! Miért novemberben adtad be? Így lehet hogy az augusztusit buktad.

2015. dec. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Volt egy kis zűr az anyakönyvezésnél. 2,5 hónapos volt a kicsi mire megkaptam az anyakönyvi kivonatot, addig nem tudtunk intézni semmit. Hát jó lenne, ha Karácsonyig elutalnák, annyival is szebb Karácsonyunk lenne.
2015. dec. 7. 09:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom 21 nap az elbírálási idő, még a hét elején meg kellene kapnod. Ha nem, szerintem kérdezz rá, hogy a papírokkal minden rendben van-e, anyósom 2 hónap után kérdezte meg és újra kellett a papírt töltenie, mert valami nem volt jó és nem szóltak neki.


Én októberben igényeltem és másfél hét múlva egyszerre kaptam az anyaságival egyébként.

2015. dec. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szeptember elején szültem, október közepén igényeltem mindent és 2 héten belül számlán volt az anyasági és a családi pótlék (egyszerre jött). Egyébként elvileg maximum 30 nap az elbírálás.
2015. dec. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

30 nap az elbírálás. Legkésőbb dec. 16-ig meg kell kapnod, ha minden rendben van a papírokkal. Az augusztusit már nem kapod meg sajnos.

Dec. 16-ig meg kell kapnod a szeptemberi, októberi és novemberi családi pótlékot.

2015. dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem teszem fel en is ugyan ezt a kérdést mert ezzel én is igy vagyok, szintén november közepén adtam be a kérelmeket az anyaságit 1hét után megkaptam a csp.-t még várom. Elvileg 3-4-ke körül szokta hordani a postás,szóval lehet hogy már csak januárban kapunk. :(
2015. dec. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Nem 30... 21 nap az elbírálási idő.

[link]

2015. dec. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Családi pótlék kiutalás hó közben is van, ha úgy jár le a 30 nap. A Kérdező dec. 16-ig megkapja a szeptemberi, októberi és novemberi csp-t, a januárit meg most december végén majd, de ez kivételes eset lesz. Januárban idén nem lesz csp, ne várjátok. Dec. végi utalás után február elején kaptok csp-t.

Tehát még egyszer:

Dec. 16-ig (Kérdező) megkapja novemberig visszamenőleg.

Majd dec. vége fele (valamikor 28-30. között a decemberit.( most előbb utalják a Szilveszter miatt).

A januárit pedig már rendesen február elején utalják, Kérdezőnek is.

Ne feledjétek, hogy mindig utólag utalnak, tehát februárban a januárit, márciusban a februárit és így tovább.

2015. dec. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30 naptári nap v. 21 munkanap. Tök mindegy. Mert a 21 nap az munkanap. Én minden igényléskor 30 napra kaptam meg a családi pótlékot.
2015. dec. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!