Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » SOS! 09 koddal veszélyeztetett...

SOS! 09 koddal veszélyeztetett terhesként táppénzen vagyok. Mégis a munkáltató fizeti?

Figyelt kérdés
üdv. 09 koddal tappenzen vagyok szeptember ota. Nagyon sok embert kérdeztem mindenki azt mondta,hogy nem kell fizetni a munkáltatónak mivel nem tb kifizetohely es 09 a kod. Szeptembertol kapom a tappenzt erre most jott a fonokom hogy szeptember ota fizet vmit a tappenz miatt. Az orrom alá dorgolt ket papirt az egyik huszon a másik tizen ezer forintrol szol amit elvoleg e mailben kapott es kinyomtatta.. es elhozta nekem. Akkor ez most mi ? Nagyon hosszu es nagyon fura kapcsolatban vagyok a munkáltatommal szoval..nem értem. Ügyvéd,könyvelo es mindenki mondta hogy nem neki kell fizetni . Illetve olyan hulye ez a nő hogy szeptember ota fizeti elvileg vagy miés még csak most hozta hogy mi ez ráadásul elvárja hogy 37 hetes terhesen én járjak utána..
2015. dec. 8. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:

táppénznek az 1/3-át a munkáltató fizeti. a többit az állam. ha tb kifizetőhely lenne akkor egy az egyben ő fizetné neked és a 2/3-át visszakapná. így viszont nem ő fizeti, csak a járulékokkal kell havonta visszafizetnie az államnak a tb-d 1/3-át.

de egyébként neked nem mindegy? ezen felesleges felhúznod magad, neked ehhez közöd nincs, amint csedre mész, már nem kell utánad fizetnie egy vasat sem, egészen addig míg vissza nem mész elkezded letölteni a felgyűlt szabikat

2015. dec. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy igaz, ahogy az első válaszoló írja. Úgynevezett táppénz hozzájárulást kell fizetnie, ami a táppénzed 1/3-a. Nem tudom kik mondták azt neked, hogy semmit nem kell fizetnie, mert nagyon rosszul tudják. Egyébként ha TB kifizetőhely lenne a munkahelyed, akkor is csak ezt az 1/3 részt kellene fizetnie. Igaz, hogy abban az esetben ő fizetné neked az egészet (úgymond megelőlegezi az államtól), de utána az oep-től visszakapná a 2/3-át.

Szóval mindegy, hogy TB kifizetőhely, vagy sem, akkor is ő állja az 1/3 részt, még 9-es kódnál is. De miért fontos ez ennyire, hogy az orrod alá dörgöli? Megállapodtatok, hogy addig alkalmaz, míg megszületik a baba?

2015. dec. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia igen és félek hogy emiatt nem.fogja aláirni a 28 napos szulesi szabirol a papiromat esnem kapok egy forintot se..
2015. dec. 9. 00:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem írja alá, akkor majd az OEP hivatalosan kikeri. Nem kell ezen aggódni
2015. dec. 9. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Muszáj aláírnia, nem tehet olyat, hogy ezt megtagadja.
2015. dec. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem szívesség, hogy kiadja a szülési szabit, hanem kötelesség...


Szóval sz@rj a fejére, és csináld úgy, ahogy neked jó. Ő meg fizesse, amit kell. Az nem a te gondod.

2015. dec. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előttem írok jól írják. Amúgy elég hülye könyvelője lehet, ha nem tudja, hogy a táppénz 1/3-át a munkáltató fizeti. Na mindegy.

Olyan nincs, hogy nem írja alá a csedhez a papírt, el kell küldenie egy jövedelemigazolást is, ha nem teszi meg, akkor a NAV hivatalból felszólítja. Csak ez annyiban rossz, ha nem működik veled együtt, hogy húzódik a csed kérelmed elbírálása.

2015. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!