3 gyerekesek! Ti hogyan veszitek igénybe a családi adókedvezményt? Megosztjátok egymás között?

Figyelt kérdés
2016. márc. 4. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Férjem veszi igénybe adó- és járulékkedvezményként. Ami marad, azt visszaigényeljük utólag.
2016. márc. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is teljes mértékben a férjem veszi igénybe, szintén adó és járulékkedvezményként. Szerencsére ő teljes mértékben ki tudja használna, így mi nem bonyolítjuk a dolgot megosztással, mert gondolkodtunk rajta, hogy kettőre ő egyre meg én, de így egyszerűbb nekünk.
2016. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A 3. baba még a pocakban van. Április eleje felé töltöm a 90 napot.

Én nem tudnám teljesen igénybe venni, a férjem igen, de nem tudom, hogy nem lenne jobb megosztani, mert így valószínűleg nem tudna mást igénybe venni (pl. magánnyugdíj-pénztári befizetést).

2016. márc. 4. 18:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha magánnyugdíjpénztár után is szeretne kedvezményt érvényesíteni, akkor nagyon ki kell számolni, hogy ki mennyit vegyen igénybe. A magánnyugdíjpénztári kedvezményt csak befizetett adó után lehet kérni, ha a családi adókedvezmény miatt nem fizet adót, akkor ez a lehetőség elvész, járulékkedvezmény mellett ugyanezért szintén nem lehet érvényesíteni. Számoljátok ki, hogy Te mennyit tudsz igénybe venni, mennyi marad, és ha azt igénybe veszi, akkor még jár-e a magánnyugdíjpénztári kedvezmény is, mert ha így se, úgy se jár, akkor fölösleges variálni. Az adókedvezményt pedig nem csak úgy lehet megosztani, hogy 2 gyerek után egyik, 1 gyerek után másik veszi igénybe, hanem úgy is például, hogy bruttó 400.000 Ft-ot az egyik, 219.500 Ft-ot a másik.
2016. márc. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!


Nekem 264ezer a bruttóm, a férjemé 320ezer körül van.

2016. márc. 4. 19:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy számolom, ha Te igénybe veszel havi bruttó 560.000 Ft-ot (kb. annyi a maximum nálad), a férjed pedig havi 100.000 Ft-ot, akkor még az nyugdíjkedvezményt is igénybe tudja venni a bevalláskor. Egyébként itt van egy hivatalos kalkulátor, lehet vele sakkozni, hogy ki mennyit kérjen.

[link]

2016. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. márc. 4. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!