Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezményt csak a...

Családi adókedvezményt csak a párom tudja érvényesíteni, ha én végig táppénzen vagyok? TP-ből nem tudja a munkáltatóm érvényesíteni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 7. 11:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Első baba és 16 hetes vagyok.
2016. márc. 7. 11:51
 2/6 anonim ***** válasza:
dehogynem. a tp után is adózol, csak lehet nem tudod teljesen kihasználni. nem tudom mennyi a tp-ed, én pl. 2 gyerek után már nem tudom kihasználni maximálisan
2016. márc. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
TP-ből is érvényesíthető, hiszen adót vonnak belőle. Viszont terhesség alatt az apuka csak úgy kérheti, ha házasok vagytok. Ha nem vagytok házasok, akkor csak utólag az adóbevallásban kérhetitek vissza.
2016. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a táppénzből szja vonódik, arra érvényesítheted, viszont mivel járulékot nem vonnak a járulékkedvezményt már nem tudod igénybe venni. ha nem tudod kihasználni, érdemes vagy megosztanotok, vagy érdemesebb ha ő igényeli
2016. márc. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
élettárs itt a bejegyzett élettársi kapcsolatot jelenti, ugye? amúgy baba előtt összeházasodunk.
2016. márc. 7. 12:04
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy bejegyzett vagy nem bejegyzett élettárs, a magzati adókedvezményt csak férj veheti igénybe, utólag viszont visszaigényelheti az élettárs is, bejegyzéstől függetlenül.
2016. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!