Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha szülés után intézzük el az...

Ha szülés után intézzük el az apaságit, pár hónappal, ér valamilyen "hátrány"?

Figyelt kérdés
Szülés napjától leszek CSED-en, ha a baba az én nevemet kapja, mindent aszerint fogok igényelni, és utána az apja a nevére veszi, újra csináltatjuk a papírokat, akkor a CSED- később GYED-nél, családinál, mindennél újra kell csinálni mindent? Elnézést ha hülyeség a kérdésem, de sehol sem találtam erről semmit. Köszönöm a válaszokat előre is, ha valaki tud segíteni.

2016. ápr. 28. 07:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Miért nem tudjátok szülés előtt elintézni??? Sok felesleges macerától kímélnéd meg magad!
2016. ápr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Inkább a gyerekkel kiszúrás, hogy már csecsemőként lesz egy teljes neve és egy születéskori neve...
2016. ápr. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát ez elég bonyolult, és ha leírom, majd mindenki lehurrog.
2016. ápr. 28. 07:46
 4/16 anonim ***** válasza:
Apuka nős?? Vagy börtönben??
2016. ápr. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Egyik sem. De úgy tudom mindkét esetben megoldható az apasági nyilatkozat.


Nem vagyunk már együtt. És mivel engem elhagyott terhesen, honnan tudjam, hogy a gyereket mikor "felejti" el. Nem akarom, hogy majd megkérdezze, miért ez a neve, mikor senki olyen nevű embert nem ismer. Én is apám nevét kaptam (bár az házasság miatt) de sosem foglalkozott velem, nem volt az apám, ezért gyűlölöm a nevem. Nem akarom ugyan ezt az én gyerekemnek.

2016. ápr. 28. 07:54
 6/16 A kérdező kommentje:

Le lehet hurrogni.


És ha egyszer találok egy rendes férfit (ha van ilyen) szeretheti úgy, mint az apját, mert nem lesz ott a "de nekem már van egy" érzés. És nem kell választani közte, és aközött aki nem törődik vele.

2016. ápr. 28. 07:56
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, add neki a sajá neved. Minket 2 éves koromban hagyott el apám és alig vártam, hogy a férjem nevét viselhessem.
2016. ápr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Apasági mellett is kaphatja a te nevedet. Ebben nincs megkötés, a gyerek háromféle nevet kaphat:

- az anyjáét

- az apjáét

- a kettőt kötőjelesen, bármilyen sorrendben.


Az apaság tényének ehhez nincs köze, ez két külön dolog.

Viszont, ha nincs apasági, akkor gyermektartást sem tudsz igényelni. Ráadásul, ha később más akarja vállalni az apaságot, akkor a biológiai apa pert indíthat.

Ha pedig nem vér szerinti apa vállalja az apaságot, akkor jog szerint ugyanúgy anyagi és erkölcsi felelősséggel tartozik a gyerekért. Ergo, ha vele is szétmentek, akkor közel 20 évig fizethet gyerektartást.

2016. ápr. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

Csak ennek tennéd ki magad,a gyereket,meg az "apát"

[link]

2016. ápr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem értem, hogy pár hónap után mi változna? Mire kell az a "pár hónap"?
2016. ápr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!