Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi időn belül kellene,...

Mennyi időn belül kellene, hogy elbírálják és utalják a GYED-et?

Figyelt kérdés
Élve a lehetőséggel gyes helyett a férjem vette igénybe a Gyed-et. Ő is dolgozik és én is de a gyerkőc itthon van velem. Minden kritériumnak megfelelünk. Lemondtam január 31.-től a gyesről és megigényeltük a férjem nevében a Gyed-et február 24-én. Azóta április 5. körül kaptunk egy levelet,hogy pótoljuk az igazolásokat arról,hogy eddig ki és milyen ellátásban részesült a fiunk után. Ezt 2 nap alatt beszereztük és leadtuk. Azóta azonban semmi hír. Amikor érdeklődünk akkor jönnek a kifogások...már csak az aláírásra várnak...most szabadságon van a pénzügyes...stb...és ezért nem utalnak...Mi a teendő ? Kit hívjunk ? Más várattak meg már ennyire ?

2016. máj. 15. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi április 1.-én kezdtük el intézni,17.e körül jött meg a gyes lemondó határozat, 27.e körül jött meg a gyed határozat hogy mennyi lesz a napi összeg. Május 6.-àn meg is kaptuk az első pénzt. Ha tudtok menjetek be személyesen ahol a kifizetőhely van.
2016. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én CSED után közvetlenül igényeltem meg, kb. 3 héttel az elbírálási határidő után kaptuk meg az elsőt. Mindig azt mondták telefonban, hogy hát igen, már csúsznak, mert rengeteg elbírálásuk van, de majd megsürgetik stb., de szerintem tettek rá magasról.
2016. máj. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
december 15.én töltötte az 1 évet december elején szinte egyszerre intéztük azt,hogy én dec 11-el lemondok a gyesről ő meg dec 12től kéri a gyedet. Márciusba még sehol nem volt pénz így ment a telefon és hát még nem kapták meg a gyes lemondó határozatot (nekem már január elején kiküldték azt gyors emailbe elküldtük,de az nem volt jó mert a gyerekről a papíron az egyetlen személyes adat csak a neve volt). Nah és mivel nem kapták meg a gyes lemondót nem utalták a gyedet (a nő elmondása szerint leegyszerűsítve a folyosó egyik végéből a másik végébe nem jutott át),de intézkedik és ha szerencsénk van hóközibe utalják is.Hát akkora szerencsénk nem volt,de áprilisba végre megérkezett egybe minden,de a gyedről határozatot a mai napig nem kaptunk,de a lényeg,hogy már a pénz jön.
2016. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!